Mieszkania w stanie deweloperskim- z czym się wiążą?

W ostatnich latach w Polsce powstaje coraz więcej nowym mieszkań i nieruchomości. Źródła tej tendencji doszukiwać można się w kliku czynnikach. Do najbardziej istotnych należą: stabilna sytuacja na rynku deweloperskim, sprzyjająca polityka rządu a także wzrost średniej pensji Polaków.

Sytuacji sprzyjają również programy takie jak Mieszkania Dla Młodych.

Nowe mieszkania na sprzedaż zwykle są w stanie deweloperskim. Wyrażenie ten jest jednak bardzo często odmiennie interpretowany. Co w istocie oznacza? Sprzedawcy nieruchomości coraz częściej odchodzą od niego, ponieważ wiązany jest z niskim jakością. Standard wykończenia, czyli innymi słowy wykonastwo mieszkań jest kwestią nieco problematyczną. Nie określają go bowiem żadne zasady. Dla jednego lokalu wiązać się ono może z ekskluzywnym wykończeniem, na które składają się dla przykładu drewniane profile okienne oraz kamienne parapety, równocześnie to samo wyrażenie oznacza dużo skromniejsze wykończenie. Najczęściej ma to odzwierciedlenie w cenie.
Typowe rozwiązania obecne w stanie deweloperskim to: wylewka betonowa lub cementowa, okna – sprawdź to konieczniePCV, parapety z konglematu lub PCV, drzwi antywłamaniowe, tynk gipsowy niepomalowany. W nieruchomościach luksusowych królują standardy przyjazne środowisku wespół z najwyżej klasy materiałami oraz starannym wykończeniem.
Coraz mocniej obecne w trendach są mieszkania uzupełnione o poszerzoną ofertę. Można w jej obrębie dobrać za ekstra opłatą drzwi, podłogi (poznaj wylewki śląsk) czy ceramikę łazienkową. Chociaż zwiększa to koszty, to umożliwia nie martwić się o wykończenie. Niektórzy ceni jednak nieruchomości w stanie surowym.
mieszkanie - wizja

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Przy zakupie nieruchomości w stanie deweloperskim watro uważnie czytać także umowę, która zwiera zapisy o specyfikacji stanu deweloperskiego. Powinny być one uwzględnione w załącznikach oraz zawierać takie elementy jak: gatunek materiałów, ich klasa oraz wyposażenie. To tutaj znajdują się także informacje czy w standardzie zapewnione są np.

drzwi wewnętrznych czy białego montażu oraz elektryka, gniazdka oraz wyłączniki.
Świadomość wyżej uwzględnionych kwestii jest coraz większa, proporcjonalnie do popularności planujących zakup mieszkań. Rozwijająca się branża deweloperska zabiega również o jakość swoich usług.