Profesjonalny odbiór nowego mieszkania – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Kupno mieszkania dla zdecydowanej części społeczeństwa jest zapowiedzią zobowiązania finansowego na wiele lat. Ponadto marzy nam się, aby mieszkanie prezentowało się jak najkorzystniej oraz by mieszkało się w nim komfortowo.

Z tego względu istotne jest, by zarówno przestrzeń mieszkalna, jak i cały budynek, wykończone były starannie, estetycznie a co najważniejsze były bezpieczne dla mieszkańców. Zatem… musimy to sprawdzić.

Odbiór mieszkania od dewelopera – co powinniśmy wiedzieć?

Odbiór techniczny najlepiej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle dziennym, które pozwoli na zauważenie prawdopodobnych mankamentów.

Nie zwlekaj, tylko jeżeli masz chęć poznać omawiany temat, obejrzyj więcej tu a z pewnością uzyskasz świeże wiadomości na ten wątek.

Z racji iż niezbędna jest dokładność i elementarna znajomość tematu z zakresu budownictwa, dobrym pomysłem jest udanie się na spotkanie z budowlańcem z praktyką czy inspektorem nadzoru. Wówczas nie musimy sami zagłębiać się w tajniki budowlanki.

Pamiętaj, że możesz znaleźć informacje na omawiany temat, zatem kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj tu (https://www.megastyro.pl/) wiadomości, które są Ci potrzebne.

Jest to również dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy nie mamy narzędzi niezbędnych do przeprowadzenia odbioru technicznego, takich jak poziomnice, kątowniki czy metry.

Mając doświadczenie w zawodzie specjalista sprawdzi metr po metrze, pomieszczenie za pomieszczeniem, dokona rzetelnej oceny kupowanej nieruchomości i precyzyjnie będzie argumentował potrzebę wprowadzenia poprawek.

Odbiór techniczny mieszkania – co warto wiedzieć?

odbiór techniczny mieszkania

Autor: Simon James
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera na ogół zaczynamy od pomiaru mieszkania, następnie zaś szczególną uwagę należy zwrócić na: ściany, okna, posadzki, wentylację, drzwi (wewnątrz mieszkania, zewnętrzne), instalacje elektryczną. Weryfikujemy też klasę, markę oraz jakość zastosowanych w pomieszczeniach komponentów, i oczywiście porównujemy czy odpowiadają tym, o których istnieniu, w umowie zapewniał deweloper. Poza poświęceniem czasu na wnikliwe oglądanie mieszkania, wygospodarujmy go też na kontrolę reszty miejsc, które zostały uwzględnione w zawartej umowie, np. na obejrzenie komórki lokatorskiej.
Co w przypadku zauważenia wad w lokalu mieszkalnym? Gdy dokonaliśmy już dokładnych oględzin lokalu, i zgromadziliśmy przy tym jakiekolwiek obiekcje co do stanu nieruchomości, konieczne jest zaznaczenie niedogodności w treści protokołu odbiorczego.
Dodatkowe informacje: więcej tutaj