Na czym polega pianowanie? Kiedy najlepiej wykorzystać tą technologię? Co tym sposobem można zyskać?

Coraz bardziej popularne jest pianowanie w domu, bo dzięki temu można zachować w domu dużą ilość ciepła. To najistotniejsze, szczególnie w przypadku dachu oraz poddasza, gdyż największa ilość ciepła bez wątpienia ucieka przez dach, więc musimy pamiętać o jak najlepszej termoizolacji tego rodzaju miejsc.

To jednakowoż nie każde z newralgicznych miejsc, ponieważ w ten sposób przeprowadzamy ocieplenie posadzek i ścian elewacji budynku, ale także fundamentów. We wszystkich tych miejscach natrysk pianki jest bardzo istotny, ponieważ ciepło potrafi uciekać także z pomieszczeń piwnicznych. Jeśli chcemy jesteśmy w stanie stosować pianowanie razem z klasycznymi materiałami, to na pewno zdaje egzamin i jest warte zarekomendowania. To też konieczne, jak nasz obiekt położony jest blisko zbiorników wodnych lub na terenach, na których występuje wysoki stan wód gruntowych.
Pianowanie to szereg różnorodnych zalet, wśród których jak wiadomo powinniśmy wymienić rewelacyjną szczelność instalacji. Dzieje się tak, ponieważ rozprężająca się piana szybko wypełnia każdą, także najbardziej małą, szczelinę. Pianowanie zabezpiecza konstrukcje metalowe przed zniszczeniami, szczególnie przed korozją. Podobnie ochrania drewniane (zobacz schody proste) przedmioty przed grzybami. Zwiększa się przyczepność i to do każdego rodzaju konstrukcji.
Pustaki ze szkła

Autor: Mzelle Biscotte
Źródło: http://www.flickr.com/photos/biscotte/1449584686/
Tym bardziej, że konstrukcja nie jest takim czymś obciążona, wręcz odmiennie – jest wzmocniona.

Co interesujące, zagwarantowana jest stabilność parametrów nawet po pięćdziesięciu latach od aplikacji bez wymiany i naprawy. Mając na uwadzę te zalety, przewagę takiego rozwiązania nad pozostałymi, widać, że to naturalny wybór, z jakiego dobrze skorzystać.