Świeży oddech wiosny w nowym domu. Zanim zdecydujesz sprawdź co radzimy

Przebiśniegi to rośliny, które po długich, zimowych miesiącach pierwsze zakwitają i wywołują w nas wyjątkowe uczucia. Mimo panującego za oknem zimna, dzielnie przebijają się przez zalegające resztki białego puchu. Widok rosnących kwiatów wzbudza nadzieję, że po srogiej i śnieżnej zimie, nadejdzie upragniona i długo oczekiwana wiosna. O ile właściciele domów z ogrodem mogą się cieszyć wiosennymi kwiatami we własnym ogrodzie, tak w ciasnym organizmie miejskim balkon, taras czy loggia jest często jedynym miejscem, gdzie mogą mieć kwiaty.

Aby na balkonie stworzyć własny, zaciszny azyl muszą na nim znaleźć się, kwiaty które ozdobią, ale także ukoją nasze nerwy. Ponadto rośliny stanowić będą przeszkodę dla pyłu oraz wielu szkodliwych związków. Na naszych balkonach lub tarasach najlepiej nadają się kwiaty o długim okresie kwitnienia, dekoracyjne od wiosny do jesieni. Są to rośliny jednoroczne takie jak: begonia stale kwitnąca, nasturcja większa, petunia ogrodowa, smagliczka nadmorska, lobelia przylądkowa, aksamitka rozpierzchła i wąskolistna. Pośród gatunków wieloletnich najlepszy cel uzyskamy sadząc np.: pelargonię ogrodową i bluszczolistną, dalie, bakopa, heliotrop, złocienia krzewiastego, niecierpka nowogwinejskiego lub lantana – przeczytaj .

Nowy rok może być wymówką do zmiany aranżacji ogrodu, także tego na balkonie. Warto zatroszczyć się o odpowiednie donice ogrodowe czy nowe kwiaty ozdobne. Internet to baza wiedzy i darmowych programów użytkowych. Wśród nich można znaleźć ciekawe programy do planowania ogrodów. Ogrodnictwo, nawet to wirtualne może być atrakcyjnym i pasjonującym zajęciem. To jak nasze przydomowe ogrody będą wyglądać nie zależy tylko od wybranego programu, ale przede wszystkim od naszej wyobraźni i inwencji. Pomimo tego, że jako nowicjusze, nie wiemy, które kwiaty do siebie pasują, jak duże urosną i kiedy kwitną, nie jesteśmy skazani na klęskę – czytaj więcej . Programy do projektowania ogrodów mają łatwy interfejs i szeroką encyklopedię roślin. Każda z nich ma niezbędne wiadomości o pokroju, warunkach i sposobie uprawy.

Wraz z wiosną rozpoczyna się sezon budowlany. W pierwszym kwartale roku odnotowuje się najwyższy popyt na zakup gruntów pod inwestycje. Wśród wielu interesujących ofert można znaleźć działki nad morzem, grunty nad jeziorem i działki siedliskowe. Ceny wymienionych działek zdecydowanie są inne od kosztów działki siedliskowej.

Działka siedliskowa może być kupiona przez każdego. Jednak aby móc coś na niej zbudować trzeba być rolnikiem. Być właścicielem tego rodzaju ziemi i bycie rolnikiem na pewno pozwala do postawienia zabudowy typu zagrodowego. Jednak nie każdy może być rolnikiem.

Często procedury uzgodnieniowe wydłużają czas początku budowy. Działki nad jeziorem, w górach i w rejonach bardzo nacechowanych tradycją są wspaniałe pod budownictwo domów z bali drewnianych. Dzisiaj obserwujemy powrót do budownictwa drewnianego, a szczególnie tradycyjne domy z bali drewnianych, zwanych na Podhalu płazami przybierają na popularności. Technologia ich budowania jest taka sama od dziesiątek lat. Budowanie domu w tej technologii nie jest proste. Wydawać by się mogło,że ogranicza się do ułożenia drewnianych elementów jak klocków. Lata praktyki umożliwiają doświadczonemu „budorzowi” wyznaczyć każdej poszczególnej płazie jej miejsce i rolę w powstającym obiekcie. Walorem domów budowanych z płazów jest łatwość rozbiórki i powtórnego montażu. Dużym atutem jest jednak ich niepowtarzalny charakter pochodzący ze staropolskiej tradycji.

kolorowe kwiatki

Autor: MaX Fulcher
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli poszukujemy pomysłu na dom, warto pomyśleć nad wykonaniem go z bali drewnianych. Niekoniecznie musi to być dom zbudowany ściśle według podhalańskiej tradycji, ale zachowujący jej charakter. Profesjonalne projekty domów i nie tylko można znaleźć w portalu budowlanym Projektoskop.Są tu gotowe projekty domów stworzone przez wykwalifikowane firmy projektowe.Baza obejmuje między innymiprojekty domów parterowych, projekty małych domów jednorodzinnych czynowoczesne domy .

Każdy, poszukujący koncepcji na swój upragniony projekt domu, natknie się na coś dla siebie. Współczesna technologia w idealnych proporcjach łączy się z klasyczną formą, dając owoc w formie nowoczesnych rozwiązań projektowych proponowanych przez dzisiejszych architektów.

Wnętrza domów z bali nie muszą być urządzone tradycyjnie. Podłogi zrobione z drewna egzotycznego szturmem wdarły się na polskie salony. Ta moda na egzotykę nie powinna nikogo dziwić.. Kolory, trwałość, usłojenie i mnogość zastosowań zdominowały krajowe gatunki. Do najtwardszych i najbardziej odpornych na ścieranie gatunków należą kempas i merbau. Oprócz odporności ich wielką zaletą jest kolorystyka. Śliczne odcienie mlecznej czekolady z pomarańczą będą pięknie prezentować się we wnętrzach zarówno klasycznych, jak i tych nowoczesnych. Niektóre gatunki zmienią barwę pod wpływem promieni słonecznych. Ipe może nam sczernieć, a jatoba i doussie zbrązowieć. Tego rodzaju podłogi dają nieprawdopodobny charakter wnętrzom. Także w łazience. Drewno ezgotyczne jest znakomite do aranżacji łazienki. Trwałe i wodoodporne drewno, w ciepłym kolorze jest przytulne i kojące. Kolejne elementy aranżacji łazienki, takie jak szafki, ceramika i lustro – przenieś mnie do strony – łazienkowe powinny współgrać i tworzyć całość.

Pod zdaniem, że lustro (poznaj szczegóły) jest jednym z najważniejszych elementów łazienki podpisze się praktycznie każda kobieta. Aby widzieć w nim tylko to co śliczne musimy zadbać o jego odpowiednią oprawę, oświetlenie i otoczenie. Warto więc, oglądając różne lustra łazienkowe zwracać uwagę na kilka ważnych zagadnień.

Bardzo istotna jest jego wielkość. Im większe lustro, tym nasza łazienka także będzie sprawiać wrażenie większej. Jeśli umożliwiają nam warunki metrażowe, możemy zawiesić lustro na całej szerokości ściany – wtedy nasza łazienka będzie sprawiać wrażenie nawet dwukrotnie większej. Ciekawym pomysłem jest lustro stojące. Może ono spełniać rolę jednocześnie lustra głównego (w zamian tego nad umywalką), jak i dodatkowego, by móc się widzieć podczas, ale również po kąpieli.
Jeżeli decydujemy się na minimalizm, możemy powiesić niewielkielustro łazienkowe w bardzo ozdobnej i ozdobnej ramie. Jednak nie powinno ono być za małe – utrudni nam swobodne oglądanie się w nim. Minimalny rozmiar lustra to taki, gdy swobodnie stojąc przed nim widzimy całą głowę i szyję. Pamiętajmy, że im mniejsze lustro, tym większy problem z zamieszczeniem go na właściwej wysokości.