W Polsce w ostatnich dekadach rynek żywieniowy oraz pielęgnacyjny rozwija się bardzo dynamicznie

W ostatnich latach jesteśmy w stanie coraz więcej usłyszeć o polskich przedsiębiorcach z wielu branż. Modna stała się cała grupa artykułów eko – czyli takich, które nie posiadają żadnej chemii.

Najczęściej bywają to kosmetyki oraz szeroko rozumiana żywność (herbaty, zioła, otręby, chleby itd.).
fotos - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
wielofunkcyjne narzędzia

Autor: Dremel
Źródło: Dremel
Jeżeli jakiś producent ma zamiar pakować artykuły eko, to zazwyczaj mają one dosyć krótką datę przydatności. Jest to problem, ponieważ musimy liczyć na to, że szybko się sprzedadzą. Dlatego warto nabyć maszynę do pakowania, aby przyspieszyć produkcję oraz mieć całą linię wyrobu u siebie – pod kontrolą. Maszyna (polecamy wciągarka łańcuchowa) pakująca posiada wiele zastosować. Jest ona w stanie pakować w opakowania typu doypack z zippem (lub bez), w kartoniki, torby stabilo lub punetki. Wszystko zależy od tego, co chcemy pakować. Niestety nie ma maszyny, która pakowałaby wszystko. Można komasować pewne systemy pakowania przy użyciu innych nakładek. Istnieją też takie urządzenia, które są całkowicie zmechanizowane i do pracy nie wymagają ingerencji człowieka. Są one jednakże olbrzymie i niestety także drogie.
Musimy także nie zapominać o tym, że maszyna pakująca do kosmetyków nie może być używana również do pakowania pożywienia.

Zabraniają tego przepisy prawne, które mają na celu ochronę zdrowia i życia ludzkiego, czyli nas wszystkich. Warto więc dokładnie przeanalizować na czym najbardziej zależy nam na początku, jaki jest najlepszy produkt i zacząć od zakupu maszyny do jego pakowania.