Z jakiej przyczyny wolimy nabyć niż wynająć mieszkanie?

W naszym kraju panuje mniemanie, iż mieszkanie powinno być własne, zaś wynajem to nieodzowność na okres chwilowy pomiędzy wyprowadzką od rodzicieli, a zakupem własnego lokum.

Próby odmiany mniemań w tej materii są niczym orka na ugorze, chociaż przykład dostatniego społeczeństwa akceptującego model wynajmu, mamy zaraz za miedzą – u naszych zachodnich sąsiadów w kamienicach zamieszkuje 54 proc. ludzi.

Jeżeli twierdzisz, że opisywany tu post jest wartościowy oraz szukasz czegoś podobnego, to kliknij ponadto ten link, a przeczytasz więcej informacji cegła izolacyjna!

Sytuację w naszej ojczyźnie determinuje też wielki niedobór mieszkań oceniany na około 1,5 mln kwater. W najogromniejszym skrócie a także w pewnym uproszczeniu – skoro tak dużo domowych gospodarstw nie posiada dojścia do oddzielnego mieszkania, to niewystarczająca musi być też podaż lokali na wynajem.

Przydatne wyposażenie kuchni

Źródło: kuchenny.com.pl
Wybieramy meble łazienkowe

Autor: Antado
Źródło: Antado
mieszkania - image

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz to więcej ludzi w naszej ojczyźnie mniema, że korzystna byłaby przemiana proporcji na korzyść najmu kwater. Jeśli chodzi o mieszkania przeznaczone na wynajem, obecnie w naszym kraju nie ma ich wiele. Dlatego też mnóstwo osób decyduje się na kupno mieszkania. Wiele osób decyduje się na kupno mieszkania także ze względu na dopłaty z programu Mieszkanie dla Młodych. Dopłatę możemy uzyskać wyłącznie przy kupnie mieszkania (zobacz sprzedaż mieszkań w Toruniu) z rynku pierwotnego, zatem prosto od dewelopera. Mieszkań „z drugiej ręki” program ten nie obejmuje. W najbardziej optymistycznym wariancie dofinansowania pokryją do dwudziestu procent wartości własnego wkładu. Zaś im wyższy wkład, tym wyższa dopłata. Własne mieszkanko to nie wyłącznie koszta, to również poczucie bezpieczeństwa.

Dla wielu osób ogromny koszt, z którym łączy się zakup posiadłości, to jednokrotne wydarzenie, wręcz coś wyjątkowego. Tak wynajem jak też kupno mieszkania ma więc swe pozytywy oraz wady.