Lampy owadobójcze jako narzędzia, jakie wabią i likwidują owady latające

lampy owadobójcze to urządzenia, które wabią i zabijają insekty latające. Zasada aktywności lamp na owady jest niezwykle prosta i niezwykle skuteczna.

robota

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com
okno

Autor: Sudal
Źródło: Sudal
W sprzedaży są przeróżne warianty lamp owadobójczych, które rażą insekty prądem, przylepiają je do wkładu lepowego, również zasysają wiatrakiem do wnętrza urządzenia.

Przejdź do naszego serwisu i czytaj kluczowe informacje (http://potocznyokna.pl/) na ten niezwykle frapujący temat. Ekstra wiadomości omówiliśmy dla Ciebie z ogromną radością.

Najbardziej popularna jest lampa na komary rażąca, która unieszkodliwia owady poprzez zastosowanie wewnątrz urządzenia kratki elektrycznej znajdującej się pod napięciem. Im wyższe napięcie, tym wyższa efektywność rażenia. Zwabione i unieszkodliwione w ten sposób moskity, wpadają do zamontowanego na dole lampy zbiornika, jaki należy systematycznie opróżniać. Lampy lepowe są opcjonalnym wyjściem dla lamp rażących. Unieszkodliwiane są poprzez użycie w nich wkładów lepowych, do których przyklejają się owady przy zetknięciu z ich powierzchnią.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło galeria schody a znajdziesz tam interesujące informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Urządzenia te znajdują szerokie wykorzystanie w punktach, w których kładziony jest wyjątkowy nacisk na schludność. Całkiem nowym podejściem, nadzwyczaj skutecznym w walce z insektami latającymi są lampy wiatrakowe. Insekty zwabione w otoczenie lampy są wciągnięte do wnętrza za pomocą wentylatora, a później trafiają do celowo zamontowanego pojemnika. Ta lampa owadobójcza zapewnia najwyższy stopień higieny.

lampa na komary

Autor: Roto Frank
Źródło: www.roto.pl
Metoda wabienia insektów w każdym gatunku urządzenia jest taki sam, a różnice wynikają ze sposobu neutralizacji insektów zależnego od struktury samej lampy jak i zastosowanej metody działania.

Ważną zaletą używania lamp owadobójczych jest to, że nie produkują żadnych składników, jakie oddziaływałyby negatywnie na środowisko.