Lampy owadobójcze jako narzędzia, jakie wabią i likwidują owady latające

lampy owadobójcze to urządzenia, które wabią i zabijają insekty latające. Zasada aktywności lamp na owady jest niezwykle prosta i niezwykle skuteczna.

robota

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com
okno

Autor: Sudal
Źródło: Sudal
W sprzedaży są przeróżne warianty lamp owadobójczych, które rażą insekty prądem, przylepiają je do wkładu lepowego, również zasysają wiatrakiem do wnętrza urządzenia. Najbardziej popularna jest lampa na komary rażąca, która unieszkodliwia owady poprzez zastosowanie wewnątrz urządzenia kratki elektrycznej znajdującej się pod napięciem. Im wyższe napięcie, tym wyższa efektywność rażenia. Zwabione i unieszkodliwione w ten sposób moskity, wpadają do zamontowanego na dole lampy zbiornika, jaki należy systematycznie opróżniać. Lampy lepowe są opcjonalnym wyjściem dla lamp rażących. Unieszkodliwiane są poprzez użycie w nich wkładów lepowych, do których przyklejają się owady przy zetknięciu z ich powierzchnią.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło galeria schody a znajdziesz tam interesujące informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Urządzenia te znajdują szerokie wykorzystanie w punktach, w których kładziony jest wyjątkowy nacisk na schludność. Całkiem nowym podejściem, nadzwyczaj skutecznym w walce z insektami latającymi są lampy wiatrakowe. Insekty zwabione w otoczenie lampy są wciągnięte do wnętrza za pomocą wentylatora, a później trafiają do celowo zamontowanego pojemnika. Ta lampa owadobójcza zapewnia najwyższy stopień higieny.

lampa na komary

Autor: Roto Frank
Źródło: www.roto.pl
Metoda wabienia insektów w każdym gatunku urządzenia jest taki sam, a różnice wynikają ze sposobu neutralizacji insektów zależnego od struktury samej lampy jak i zastosowanej metody działania.

Ważną zaletą używania lamp owadobójczych jest to, że nie produkują żadnych składników, jakie oddziaływałyby negatywnie na środowisko.