Kominki, akcesoria i inne stylowe elementy wystroju domu.

Niewątpliwie niemałą zaletą własnego domu jest możliwość zaprojektowania i wykonania w nim prawdziwego kominka. Jednakże możliwość taką mają również osoby żyjące w mieszkaniach, aczkolwiek będą one musiały być elektryczne. I chociaż nie można w nich opalać drewnem, to również nadają mieszkanku ciepły, romantyczny klimat.

Elektryczne, na wkłady kominkowe z płaszczem wodnym, na drwa… – który kominek kupić?

Kominki to naprawdę ciekawy element w każdym salonie. Wybierając projekt (zobacz galeria schodów) domu fajnie jest pomyśleć o tym zawczasu, ażeby architekt mógł umieścić go w projekcie.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto podobne nasze serwisy, które omawiają to zagadnienie – na pewno także Cię zafascynują.

Oczywiście do wyboru jest wiele różnych modeli kominków, na przykład elektryczne lub takie na wkłady kominkowe z płaszczem wodnym – kliknij tu po więcejhref. Dobrze jest przed ich ostatecznym wyborem poczytać na ten temat lub na ten przykład popytać architekta, który kominek będzie najlepiej pasował do naszego pokoju. Specjalista z pewnością nam doradzi i powie, na jaki z nich się zdecydować.

dom - stykówka

Autor: Peter Chovanec
Źródło: http://www.flickr.com

Kominki to nie jest wszystko. Co poza tym świadczy o stylu mieszkania?

Rzecz jasna kominki to nie są wyłączne piękne dodatki w domu – zobacz stronę. Podstawą są zawsze meble. Meblując dom lub mieszkanie pomyślmy wcześniej, w którym stylu chcemy go urządzić i do niego przypasujmy meble i akcesoria. Do stylu tradycyjnego najlepiej będą pasować duże, skórzane kanapy, spore meble z prawdziwego drewna oraz piękne dywany. W stylu nowoczesnym lepiej postawić na inne materiały – dzianinę, stal, metale.

akt - dom

Autor: Agência Brasília
Źródło: http://www.flickr.com
malunek - dom

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com

Zawsze ważne są także dodatki. Ażeby nasz domek albo mieszkanko nabrały ciepła oraz indywidualnej atmosfery,możemy przykładowo położyć w przeróżnych miejscach czy powiesić na ścianie ramki z fotografiami rodzinnymi albo z naszymi znajomymi. Świetnie sprawdzą się również tego typu gadżety jak świeczki, słoniki na szczęście lub stylowe lampy, na ten przykład w stylu Tiffany’ego lub nawet z naturalnymi kamieniami. Mamy możliwość również powiesić na ścianach obrazki. I tutaj w zależności od naszych preferencji mogłyby to być przykładowo portrety, lub też landszafty albo może coś ze sztuki nowoczesnej, a nawet abstrakcji.

Ażeby ocieplić nasz dom i nadać mu stylu, możemy zakupić sporo akcesoriów. Natomiast najważniejsze i tak zawsze są ludzie, którzy ów dom zamieszkują – rodzina, bliscy ludzie jak również nasze zwierzaki sprawiają, że dom nabierze ciepła i wspaniałej atmosfery.