Przydatne informacje w temacie kominków, ich zalety przy grzaniu za ich pomocą domów.

Kominki jakiś czas temu wdarły się przebojem do naszych domów i wszystko wskazuje na to, że zagoszczą tam na długo. Aktualnie w zasadzie każdy nowo stawiany dom ma miejsce specjalnie przygotowane właśnie na ten element wykończenia, i najczęściej jest on montowany.

(2).jpg|L|W=175|ALT=Jesienne dekoracje od Calvado|TITLE=dekoracje]
Wielu ludzi montuje kominki nawet w domach sprzed kilkudziesięciu lat, jeżeli tylko pozwolą im na to możliwości techniczne, to nie ma żadnych problemów, aby tak zrobić. Kominki w pierwszej kolejności są doskonałą ozdobą naszych domów, a wesoło palący się ogień zapewni przyjemną atmosferę. Często salon, w którym kominek (kratka wentylacyjna ceramiczna) jest wstawiony, jest miejscem rodzinnych spotkań, gdzie można rzeczywiście przyjemnie spędzać zimowe wieczory. Ale kominku są także wykorzystywane często do grzania domów, w takim przypadku należy wybrać odpowiednią konstrukcję.
kominek

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie będzie się planować grzania domu przy pomocy kominka, to wybrać można model z otwartym paleniskiem. W takim przypadku duża część spalin wylatywać będzie przez komin, a tylko niewielka część energii będzie wykorzystana do zapewnienia ciepła w środku. Jednak jeżeli ktoś na kominku będzie chciał oprzeć ogrzewanie, czy to jako główną instalację, czy też pomocniczą, to pomyśleć musi o innym rozwiązaniu. W tym przypadku znacznie lepiej będą się sprawdzać wkłady kominkowe /sp + tło, które wykonuje się z materiałów które dobrze akumulują ciepło.

Wkłady są oferowane w różnych wersjach i wielkościach, przez co można dobrać ich parametry do Rozmiaru obiektu i własnych wymagań.