Jakie istnieją typy kuwet oraz przez kogo i do czego mogłyby być wykorzystywane?

Czy wiesz, że fotograficy, którzy nadal stosują dawne procedury do wywoływania wykonywanych przez siebie fotografii stosują specjalne naczynia? Są one chemoodporne, wykonane najczęściej z plastiku i wypełniane płynem fotograficznym.

mieszkanie - odbitka

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
towary

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Są to płytkie prostokątne naczynia, jakie często mają stosunkowo niskie ściany, co ułatwia umieszczanie różnych materiałów fotograficznych w postaci arkusza. Są nimi np. papiery fotograficzne albo błony. Takie kuwety wytwarzane są w różnorodnych rozmiarach, co pozwala fotografikowi zmniejszyć zużycie kosztownych chemikaliów, ponieważ może dobrać on rozmiar takiej kuwety do wymiaru opracowywanego właśnie zdjęcia. Miski te wielokrotnie także posiadają tak zwane prążkowane dno, co może ułatwić dostęp roztworów do całej powierzchni fotografii. Warto także wspomnieć, że istnieją miski zawierające taką samą nazwę, ale są wykorzystywane w zupełnie innych dziedzinach, np.

Zaciekawił Cię ten wątek? Zatem wejdź w link do serwisu szkło do kuchni wrocław i ciesz się innymi newsami. W razie pewnych pytań – zwróć się do nas.

w laboratoriach biochemicznych czy też w hodowli zwierząt domowych do załatwiania ich potrzeb.

Tego typu rodzaj kuwety może mieć także obudowę, dzięki jakiej przypomina trochę nieduży domek. Górna część tego typu kuwety posiada otwór, przez jaki zwierzę jest w stanie do niej wejść. W przypadku tego typu kuwet wypełnia się je piachem albo odpowiednim żwirkiem. Niskie ścianki naczynia mogą ułatwić nie tylko wchodzenie zwierzęciu do środka, lecz także właścicielowi wymianę przykładowo żwirku.

Warto również wspomnieć, że np. w motoryzacji funkcjonuje plastikowy pojemnik służący do magazynowania różnorodnych małych elementów, przykładowo gwoździ czy też nakrętek, który również nazywany jest kolokwialnie kuwetą.