Na jakiego rodzaju nagrzewanie domu postawić?

Istnieje parę opałów, które wykorzystuje się do ogrzewania mieszkań. Wszelkie z nich cechuje się całkowicie innymi własnościami, dlatego należy znać ich słabe a także mocne strony.

Sezon grillowy rozpoczęty

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Pomoże to w doborze najlepszego oraz najtańszego nagrzewania domu. Ogrzewanie mieszkania węglem. To najpopularniejsze, lecz mało wygodne wygodne źródło ciepła. W prostszych kotłach wykorzystuje się węgiel orzech, natomiast w piecach z podajnikami użytkuje się ekogroszek. Koszty ogrzewania tego typu są dosyć niskie, jednakże niskiej jakości węgiel charakteryzuje się niską efektywnością cieplną. Co więcej, węgiel niskiej klasy wywołuje powstawanie szkodliwych produktów spalania, które są odpowiedzialne za pojawianie się smogu. Do tego spalanie węgla przyspiesza niszczenie kominów, a także wymaga wynoszenia ogromnych ilości popiołu. Drewno będzie tańsze niż ogrzewanie olejowe albo gazowe, a także wydziela do środowiska mniej trujących substancji niż węgiel. Kotły – sprawdź mega ofertę kotły przemysłowe – wodne zgazowujące drewno osiągają skuteczność rzędu 90%, co oznacza, iż będzie to paliwo wydajne. Drewno użytkuje się do opalania też w postaci brykietu. Jeżeli w okolicy przebiega sieć gazowa, możemy przyłączyć się do niej i ogrzewać domek gazem ziemnym. To czysta forma nagrzewania, niewymagająca wynoszenia popiołów albo dokładania do kotła. Starczy ustawić odpowiednią temperaturę we wnętrzu, a piec zaczerpnie potrzebną do jej utrzymania ilość gazu.

Jeżeli propozycja firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj asortyment, który Ci sugeruje. Na pewno jest tym, czego już długi czas szukasz.

Dodatkowo gaz podczas spalania nie wytwarza szkodliwych substancji, co przyczynia się do poprawienia jakości powietrza. Niestety, koszta nagrzewania gazem ziemnym są wysokie – o wiele przewyższają koszta grzania węglem i drewnem.

Pompa ciepła jest współczesnym grzewczym systemem, który nie emituje szkodliwych substancji jak też nie wymaga dokładania paliwa. Pompa pobiera ciepło znajdujące się w powietrzu albo w gruncie i rozprowadza je w domku. Wydajność urządzeń jest niesłychanie wysoka oraz sięga 300-400%.