Kafelki udające cegłę to świetne rozwiązanie, dzięki któremu udekorujemy nasz dom i stworzymy w nim wyjątkową atmosferę

Aktualnie, jeżeli chcemy ożywić wnętrze naszego mieszkania, posiadamy tak dużo możliwości, że czasem ciężko cokolwiek kupić. Czasami idealna będzie kolorowa tapeta, a może być i tak, że najlepszym wyjściem okaże się zamontowanie na ścianie płytek udających cegły.

imitacja cegły na ścianę

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
imitacja cegły na ścianę

Autor: John M
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie zamieszkujemy w miejscu, w którym ściany są z klasycznej cegły, a jesteśmy ogromnymi pasjonatami właśnie tego budulca, to nic straconego. Aktualnie wyjątkowo popularna jest imitacja cegły na ścianę. Tak naprawdę są to płytki, np. z klinkieru, mniej więcej o jedną drugą cieńsze aniżeli prawdziwa cegła oraz zdecydowanie mniej kosztowne. W dodatku taka ozdoba jest niepodatna na zabrudzenia i wodę. Więc jeżeli przypadła nam do gustu taka imitacja cegły na ścianę, to możemy mieć pewność, iż nie będzie najmniejszego problemu z jej domywaniem. Sporą zaletą tego rozwiązania jest również cena – jeżelibyśmy chcieli posiadać w mieszkaniu prawdziwą ścianę z klasycznej cegły, musielibyśmy zainwestować sporo pieniędzy. W przypadku imitacji oszczędzimy pieniądze, a efekt wizualny jest praktycznie identyczny.

Warto wspomnieć, że jeżeli interesuje nas imitacja cegły na ścianę, to możemy również kupić fototapetę, która będzie po prostu obrazem ściany z cegieł.

Jeśli ta tematyka Cię intryguje, to kliknij tu, gdyż bardzo podobne informacje prezentuje właśnie ten artykuł (https://dekorianhome.pl/farba-akrylowa-do-scian). On także jest wartościowy.

Jest to rozwiązanie absolutnie najmniej kosztowne i może być dobre, jeśli do końca nie jesteśmy przekonani, czy rezultat przypadnie nam do gustu. Tapetę można zawsze zedrzeć. Płytki imitujące cegłę mogą być również z gipsu – użyłem imitacji cegły instone na ścianę. Będą one prezentować się znakomicie zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i w supernowocześnie udekorowanych domach. W sklepach znajduje się bardzo dużo różnych wzorów, zatem bez problemu znajdziemy coś pasującego. Można je dowolnie łączyć i robić doświadczenia z kolorami, a ograniczeniem jest wyłącznie nasza fantazja. Jeżeli zatem chcemy stworzyć wyjątkową atmosferę w mieszkaniu, imitacja cegły na ścianę jest znakomitym rozwiązaniem.

By znaleźć natchnienie najlepiej zaglądnąć do Netu lub udać się do projektanta, który obejrzy nasze mieszkanie oraz zaproponuje najodpowiedniejsze dekoracje. Montaż tych płytek jest kwestią wyjątkowo łatwą, a jeśli aktualny wystrój (polecamy schody głogów) nam spowszednieje, z łatwością zastąpimy go innym.