Rury z jakich budulców warto montować w instalacjach wodociągowych?

Dla znacznej części ludzi, zwłaszcza laików nie zorientowanych w tematyce budowy i aranżacji wnętrz, wznoszenie domu od fundamentów to niemałe wyzwanie.

Pokaz deskorolkarza

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com
lokum

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com
Nim ich marzenie o własnym miejscu na ziemi nabierze w pełni realnych kształtów muszą podjąć wiele ważnych decyzji.
hurtownia pomp

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z takich zagwozdek jest zapewne wybór materiałów, z których mają być wykonane instalacje wodociągowe. Do budowy instalacji zimnej i ciepłej wody stosuje się z reguły stal, miedź bądź tworzywa sztuczne. Pojawia się jednak pytanie: który z wymienionych surowców uznać można za najlepszy? Rury ze stali cechuje mała podatność na uszkodzenia mechaniczne, takie choćby jak: rozciąganie, ściskanie oraz zginanie, dzięki temu nie ma potrzeby używania dodatkowych podpór. Cynkowa powłoka zabezpiecza je przed korozją. Co więcej wykazują bardzo niski współczynnik rozszerzalności cieplnej. Z kolei rury miedziane są przyjazne dla środowiska. Podlegają albowiem recyklingowi. Nie straszne im oddziaływanie chloru, duże temperatury, korozja czy upływ czasu. Rury z tworzywa sztucznego są za to lekkie, elastyczne i – co niemniej ważne – łatwe w montażu.

Kusi Cię, aby napisać drobną opinię pod przeczytanym artykułem? Miej na uwadze to, że każdy komentarz spod linku (http://www.autolawety.pl/) zostanie przez nas przeczytany z przyjemnością.

Budując dom warto kupić sprzęt hydrauliczny (sprawdź tutaj) najlepszej jakości. Gdzie można go znaleźć? Hurtownia pomp to z całą pewnością właściwy „adres”.

Czemu? Powodów nie brakuje. Przystępne ceny, szeroki asortyment, fachowe wsparcie – wymieniać można bez końca.