Piorunochrony – czy chronią urządzenia w budynku i nasze zdrowie?

Czy należy zainstalować odgromnik na budynku? Należy o tym pomyśleć jako że w miejscu, gdzie uderza piorun, napięcie sięgać może kilkuset milionów woltów. Siła takiego wyładowania sięga 700 bilionów watów i potrafi błyskawicznie spowodować pożar budynku.

Drewnochron Bariera Plus

Autor: Drewnochron
Źródło: Drewnochron
Jesień to dobry czas na zaplanowanie nowych alejek. Na zdjęciu nawierzchnia z kostki Romano w kolorze piaskowo beżowym

Autor: Libet
Źródło: Libet

Silne wyładowania elektryczne, które akompaniują burzom, stanowią zagrożenie nie jedynie wtenczas, kiedy grom trafi wprost w budynek. Niszczącą siłę ma też gigantyczne napięcie indukowane przez wyładowania w elektrycznej instalacji a także w metalowych fragmentach budynku. Pomimo to wielu prywatnych inwestorów, inspirując się niewłaściwie zrozumianą gospodarnością, frapuje się nad tym, czy w nowo budowanym domu zamontować piorunochron.
obrazeczek - czas

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com
Rozmyślając o bezpieczeństwie swego budynku, nie warto kierować się jedynie przepisami . Ważny jest także zdrowy rozsądek.

Jeżeli opisywana tematyka Cię ciekawi, to możesz uzyskać podobne informacje na prezentowane zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www instalacje grzewcze goleniów.

Jeżeli budynek stoi samotnie, z daleka od innych zabudowań i wysokich drzew, wtenczas bez względu na postulowania formalnej natury trzeba go wyposażyć w odgromnik. W stosunku do ceny całego domku nie będzie to ogromny wydatek, a daje bezcenne wrażenie bezpieczeństwa, jeżeli zbliża się burza z piorunami. Jeżeli olbrzymia energia, jaką niesie ze sobą trafienie pioruna, nie zostanie szybko odprowadzona do gruntu, wszystko, cokolwiek stanie jej na drodze, ulega zniszczeniu bądź poważnemu uszkodzeniu.

Czy obecnie chcesz znaleźć coś interesującego na ten wątek? Jeżeli tak, to zgłąb informacje w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę klej poliuretanowy.

Jedynie piorunochron jest w stanie skutecznie zabezpieczyć dom przed niszczycielską siłą dużego wyładowania elektrycznego.

Ażeby jednakże czuć się istotnie bezpiecznie, nawet jeżeli niebo pokrywa się czarnymi chmurami, warto ubezpieczyć domek i zadbać, aby w warunkach ubezpieczenia znalazła się też ochrona przed skutkami burzy.