Własny dom jest nierzadko największym marzeniem niejednej pary – pragną miećswój kawałek ogródka

Jeśli śnimy o tym, żeby wybudować dom, to zapewne zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi kosztami oraz kłopotami może się to wiązać. Przede wszystkim nie bywa to inwestycja niedroga, ale jeśli się na to zdecydujemy, to z pewnością nie będziemy pluć sobie w brodę.
Zanim rozpoczniemy stawiać dom, rzecz jasna musimy posiadać działkę i projekt domu.

roboty

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście powinna być to działka uzbrojona – to znaczy, że możemy postawić na niej dom – hyzynski.pl – i że do działki jest doprowadzony prąd oraz woda. Jeśli nie, to przyniesie nam to (płyty na formy – odlew.com.pl) następne wydatki, ponieważ będziemy musieli na swój koszt podłączyć się do kanalizacji, która pewnie znajduje się gdzieś blisko naszej posesji. Kiedy już przejdziemy do wybierania projektu, to z pewnością będziemy musieli usiąść w gronie rodzinnym i omówić, co będzie dla nas najważniejsze. Na pewno pragniemy posiadać przestronny pokój dzienny z tarasem. Jest to bardzo istotne, gdyż to w tym pokoju spotyka się cała rodzina. Możemy tu odpoczywać czy pograć w PlayStation z naszymi pociechami. Jeżeli zechcemy domek z poddaszem użytkowym, to na górze na pewno będziemy mieć sypialnie. Warto przeglądać w sieci projekty domów bez garażu, gdyż są one dużo tańsze i zajmują na działce o wiele mniej miejsca. Jeżeli nasz kawałek ziemi nie jest zbyt duży, to mądrzej będzie przeznaczyć większą przestrzeń na ogród oraz mini plac zabaw dla dzieci, niż na garaż.

A dla wozu możemy przecież postawić niewielką wiatę zaraz przy bramie. Zaoszczędzi to znaczną ilość przestrzeni, a auta zimą nie będziemy zmuszeni odśnieżać.