Parę przydatnych informacji na na temat kamer przemysłowych używanych w systemach monitoringu.

Jednym z najważniejszych elementów instalacji monIToringowej są kamery rejestrujące obraz. Kamery występują w wielu różnych odmianach, dzięki czemu można dostosować ich parametry do oczekiwań.

hikvision

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
powiększenie - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim tego typu kamery dzieli się ze względu na użytą technologię. Jeszcze do niedawna na rynku panowały kamery analogowe, lecz technologiczny rozwój spowodował, że aktualnie w zasadzie się od nich odeszło na rzecz urządzeń cyfrowych. Nowoczesna kamera (monitoring zwierząt) ip jest praktycznie w większości parametrów lepsza od urządzenia analogowego, a bez przerwy pojawiają się na rynku jeszcze lepsze rozwiązania, poprawiające możliwości systemu.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy wiercenie otworów w betonie Wrocław tego wpisu zapraszamy do następnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. W nim rozproszymy wszelkie Twoje rozterki.

W nowoczesnym systemie monitoringu istotne zadanie pełnią również rejestratory, które archiwizują dostarczony obraz i dają możliwość jego późniejszego odtworzenia.

powierzchnia

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
Jednym z najważniejszych parametrów kamer używanych w systemach monitoringu jest rozdzielczość. Przeważnie uzależniona jest ona od wielkości monitorowanego obszaru, im będzie on większy, tym rozdzielczość także powinna być wystarczająco duża, żeby zachować należytą ostrość obrazu. Ważna jest także czułość kamery, co umożliwia pracę przy gorszych warunkach oświetleniowych. Kamery mogą pracować tylko w środku budynków lub także na zewnątrz. W tym ostatnim przypadku muszą posiadać odpowiednią budowę chroniącą przed oddziaływaniem niekorzystnych warunków pogodowych.

Przy wyborze kamer warto stawiać na dobre jakościowo produkty, gdyż dzięki temu będzie się miało pewność stabilnego działania, tu bardzo dobrze sprawdzają się między innymi urządzenia firmy hikvision.