Kupiłeś mieszkanie z rynku wtórnego? Sprawdź, co Cię czeka i co powinieneś zrobić żeby doprowadzić je do jak najfajniejszego stanu!

Kupno mieszkania to niewątpliwie ważna decyzja, od której wiele zależy. Nie da się ukryć, iż obecnie mieszkania są bardzo drogie, a zatem nic nadzwyczajnego, iż właściwie każdy poszukuje różnego typu oszczędności – jednym z tych pomysłów jest zakup mieszkania z rynku wtórnego do gruntownego remontu.

W takich przypadkach zwykle koszt całego mieszkania jest znacznie mniejszy, zobacz jednak, co dokładnie czeka Cię po zakupie tego typu mieszkania.
Formalności
prąd

Autor: Dawid Cedler
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na kupno mieszkania z rynku wtórnego z pewnością musisz pomyśleć o wszelkiego rodzaju formalnościach. Na przykład powinieneś sprawdzić, czy mieszkanie nie jest obciążone jakimiś wierzytelnościami, a dodatkowo czy nie ma tam dzikich lokatorów.

Jeżeli prezentowany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link firma budowlana kraków, a dowiesz się więcej informacji, które Cię niezwykle zafascynują.

Zanim obliczysz, o ile tańszy jest remont starego mieszkania niż zakup nowego, pamiętaj, iż do ceny kupna mieszkania z rynku wtórnego musisz doliczyć dodatkowo podatek, którego nie zapłacisz w przypadku kupna mieszkania prosto od dewelopera. Jeżeli pomimo tego zdecydujesz się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, wtedy powinieneś zacząć myśleć o remoncie.

Odnawianie mieszkania
klimatyzatory

Źródło: http://www.aleklima.pl/
Remont to bez wątpienia ogromne wyzwanie.

Jeśli już masz na oku jakieś mieszkanie do kupna, wtedy powinieneś zarezerwować już ekipę budowlaną – najlepsi fachowcy mają zajęte terminy wręcz z półrocznym wyprzedzeniem! Jeżeli masz kogoś bliskiego, kto zna się na budownictwie, wówczas możesz prosić go o pomoc, jeżeli jednak nie znasz akurat nikogo takiego, wtedy oczywiście będziesz musiał zatrudnić kogoś do pilnowania wykonawców.

Jeżeli masz zamiar pogłębić swą wiedzę na ten temat, to czytaj więcej (http://www.invado.pl/drzwi-wewnetrzne/drzwi-wewnetrzne-lamane) kolejne wiadomości. Wystarczy kliknąć w ten link.

Na dodatek zaoszczędzone przy zakupie mieszkania pieniądze możesz przeznaczyć na projektanta – dzięki niemu Twe mieszkanie niewątpliwie nabierze wyjątkowego charakteru.