Opisrodzajów grzałek mikanitowych. Dowiedz się na ich temat więcej.

Grzałki mikanitowe są przeznaczone do uplastyczniania materiałów sztucznych we wtryskarkach oraz podgrzewania pewnych odcinków instalacji w przemyśle. Obudowa grzałki jest wykonana z blachy nierdzewnej. Jako element grzejny używa się taśmę oporową ułożoną w mikanicie.Wyróżnia się pięć rodzajów grzałek mikanitowych: opaskowe, połówkowe, wewnętrzne, płaskie oraz kątowe.

heat

Autor: Miles Goodhew
Źródło: http://www.flickr.com
Grzałki mikanitowe opaskowe posiadają średnicę przeważnie od Ø20 w górę oraz szerokość do 500 mm. Na obwodzie w płaszczu grzałki otwory albo uchwyty konieczne dla zamocowania czujników temperatury jak również pustaki i wyjęcia dla odgazowania materiału lub jako miejsce na śruby regulacyjne. skręcanie to: wkręty od M3 do M5 albo śruby (śruby nierdzewne) M6 razem z bolcami. W trudno dostępnych strefach maszyn zależnie od średnicy zastosowano sprężyny dociskowe. Grzałki te wykonywane są na napięcia zwykłe albo obniżone. Jest możliwość zamontowania dodatkowej osłony termicznej.Grzałki mikanitowe połówkowe posiadają różnorakie promienie oraz szerokości. Zapięcie grzałek realizowane jest przez kołnierz odpowiedni do skręcania śrubami albo przez śruby M6 wraz z bolcami.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł zamieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej (https://www.kohut-kamien.pl/kamien-w-domu/) tutaj, przeczytasz tam dodatkowe informacje.

Komplet grzałek połówkowych – dwie połówki może być instalowany z jednej strony za pomocą zawiasu. Przyłącze elektryczne stworzone jest zwykle ze śrub stykowych M5. Grzałki połówkowe mogą być również stworzone z ceramiki. Tworzone są na napięcia zwykłe.

Grzałki mikanitowe wewnętrzne to rodzaj grzałek mikanitowych otokowych. Różnica polega na skierowaniu mocy grzania.Grzałki mikanitowe otokowe okręcone są na głowicy walcowej w stronę jakiej kierowana jest moc.

Grzałki mikanitowe wew. rozpierane są od wewnątrz cylindra, moc skierowana jest na zewnątrz grzałki w kierunku cylindra.Grzałki mikanitowe płaskie – dla ich poprawnego odbioru otrzymywanej temperatury używa się płyty dociskowe z blach grubości 5-10 mm zależnie od wymiarów grzałki.W płaszczyźnie grzałek mogą byc zlokalizowane dziurki lub wybrania niezbędne do mocowania samych grzałek oraz płyt dociskowych. Usytuowane są tam też otwory pod czujniki temperatury.Na grzałkach tych kreowane jest napięcia zwykłe.

sprawdź

Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl
Grzałki mikanitowe kątowe – dla ich poprawniejszego odbioru otrzymywanej temperatury używa się płyty dociskowe z blach o grubości 5-10 w zależności od wymiarów grzałki.W płaszczyźnie grzałek mogą znajdować się dziury albo wybrania niezbędne do przymocowywania samych grzałek jak i płyt dociskowych oraz otwory pod czujniki temperatury.Grzałki te skręcane są śrubkami M8. Wykonuje się na nich napięcia zwykłe.