W jaki sposób wybrać parcelę budowlaną?

Dobór parceli jest to najważniejsza decyzja poprzedzająca budowę domu. Jeżeli będzie w pełni świadoma, ustrzeżemy się wielu niepotrzebnych kłopotów.
Z zakupem parceli bywa tak jak z publicznymi przetargami, częstokroć decydującą rolę odgrywa koszt.

Rozlicz się przez internet

Autor: Maurice Velati
Źródło: http://www.flickr.com
Składników, jakie winniśmy wziąć pod uwagę kupując prywatny grunt będzie jednak o wiele więcej, a rozwaga jak też wnikliwość są w owej kwestii jak najbardziej pożądane. Cóż z tego, iż wybudujemy wymarzony dom, jeśli jego usytuowanie okaże się nieudane – razem z roztopami wiosennymi podmywać będą nas gruntowe wody, nieopodal wyrośnie uciążliwa wytwórnia, natomiast codzienny dojazd do miejsca pracy okaże się udręką.
Punkt w którym stanie nasz budynek musi posiadać w sobie to „coś”, co wywołuje iż czujemy, że pragniemy w tym miejscu bywać, że jest to przestrzeń z duszą. Szukajmy tego co starożytni nazywali genius loci. Jeżeli bowiem już w chwili zakupu dostrzegamy w działce wiele mankamentów, istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że z upływem czasu będą nam one coraz to bardziej przeszkadzać. Przejdźmy się po najbliższej okolicy, porozmawiajmy z lokatorami pobliskich domów, monitorujmy uważnie toczące się dookoła życie. Tenże rekonesans dam nam również odpowiedź na pytanie czy w pobliskim sąsiedztwie nie ma obiektów problematycznych dla mieszkańców.

Ekscytujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie wózki widłowe poleasingowe, którą tu znajdziesz, także jest coś wartościowego.

Lepiej dowiedzieć się zawczasu, iż zaraz nieopodal działa wytwórnia chemiczna lub znajduje się nielegalne wysypisko śmieci.

Następny krok to obadanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jaki odpowie nam na zapytanie czy w miejscu, jakie wybraliśmy możemy zbudować dom jednorodzinny, a jeśli tak to jakie muszą być jego parametry.