Definicja frezowania

Chociaż nie zdajemy sobie z owego faktu sprawy, czy też po prostu nie zastanawiamy się nad tym faktem, frezowane przedmioty otaczają nas nieomalże z każdej strony.
Frezowanie jest stałym elementem obrabiania wszelkiego rodzaju płaszczyzn, kanałków albo uzębień.

Jednak najwięcej wspólnego z frezem mają pokojowe mebelki. Te bardzo często poddawane są frezowaniu, ażeby nabrały należytego wyglądu, funkcjonalności bądź zdobień. W poniższym materiale skoncentrujemy się głównie na frezowaniu mebli i objaśnimy co to jest frezowanie.
Frezowanie – to jeden z odmian obrabiania skrawaniem. Przydaje stosowny kształt przedmiotom z metalu, drewna, sztucznych tworzyw czy też pozostałych surowców skrawalnych za pomocą wieloostrzowego instrumentu (frezu) na obrabiarce zwanej frezarką. Frezowanie jest to rodzaj obróbki skrawaniem, w jakiej za obrotowy ruch odpowiada specjalne narzędzie, zaś za ruch posuwowy przedmiot ociosywany (niekiedy też urządzenie).
aranżacja

Autor: SEBO
Źródło: SEBO
Dzięki frezowaniu półproduktowi możemy nadać rozmaite kształty i upiększać meble ciekawymi wzorami. Jakie są Techniki frezowania? Technologii frezowania jest parę.

Jeśli chcesz znaleźć artykuły na ten temat, to przejdź tutaj gonstal – obróbka skrawaniem metali i przejrzyj inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Można podzielić je ze względu na rozlokowanie ostrzy – technologie frezowania walcowego i kształtowego. Drugim podziałem jest podział ze względu na metodę przesuwania się ostrzy. Mogą przesuwać się one współbieżnie – wtedy tak frezowany obiekt, jak także ostrze poruszają się w takim samym kierunku.

Jeżeli chcesz zdobyć podobne dane na omawiany wątek to odkryj więcej tutaj, gdyż znajdziesz tu tylko ciekawe informacje na ten temat.

Poruszanie się tych elementów w przeciwne strony to technologia frezowania tak zwana przeciwbieżna.

Frezowanie drewnianych przedmiotów jest zajęciem niesłychanie wdzięcznym oraz w zasadzie nie ma ograniczeń. W zależności od naszej wyobraźni a także artystycznej wizji możesz upiększyć meble wyszukanym frezem.