Nowe fasady na starych gmachach

Stolica Dolnego Śląska, Wrocław, jest miastem wiekowym, z niezwykle ciekawą historią. Na przestrzeni wieków powstało w nim mnóstwo perełek architektonicznych, właściwie z każdego nurtu.

Lecz prawdziwy bum budowlany wystąpił dopiero po wojnie, kiedy to miasto było masowo zajmowane przez Polaków ze wschodu. Obecnie te budynki, postawione przed laty, potrzebują renowacji.
Apartamentowiec

Autor: Sinah Sp. z o.o.
Źródło: Sinah Sp. z o.o.
Nowy Dremel TRIO to kompaktowe, lekkie i wydajne narzędzie.

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Poszczególna dziedzina życia rozwinęła się na przestrzeni dekad, również architektura. Pojawiły się ciekawe metody, służące polepszeniu jakości budynku, przykładowo elewacje wentylowane Wrocław używa ich niezwykle intensywnie. Materiał ów jest całkiem innowacyjny. Przymocowanie takich płyt do fasady kamienicy, zapewni doskonałe uszczelnienie oraz ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Ich nietypowa konstrukcja pozwala ścianom budynku oddychać, co niweluje występowanie pleśni w szczelinach. Takie fasady Wrocław używa tylko w przypadku budynków nie znajdujących się w spisie zabytków – fasady Wrocław.
Kolor

Autor: thisisbossi
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jak uszczelnić zabytkową kamienicę, jeśli nie są możliwe elewacje wentylowane Wrocław posiada na swym terenie dużo budynków, które zostały wzniesione jeszcze w XIX wieku (Strona główna). Mimo iż są zjawiskowe, to często szalenie nieszczelne, przez co nieekonomiczne w trakcie mrozów.

Kliknij ten odsyłacz i zobacz w treści (http://www.wibako.pl/news/remont-silnika-deutz-f4l912) opublikowany tam tekst. Są tam dodatkowe wiadomości. One również prezentują taką kwestię.

Niestety, zupełnie niezmienione powinny być ich fasady Wrocław bowiem szczyci się okazałą architekturą. Dlatego w owej sytuacji, trzeba przeprowadzić ocieplenie pomieszczeń od środka. Na rynku dostępne są liczne pianki, które skutecznie uszczelnią nasze wnętrze, znacząco zmniejszając koszty ogrzewania zimą.

Niejeden z nas pragnąłby nieco zaoszczędzić na ogrzewaniu, także z pobudek ekologicznych.

Toteż, spore miasta, takie jak Wrocław, nierzadko inwestują w nowoczesne technologie, pomagające ocieplić nasze wnętrza. W przypadku nowszych budynków, izoluje się ich elewację. Jednak zabytkowe budynki nie mogą mieć zmienianych fasad, dlatego praktykuje się izolację wewnętrzną.