Okres letni wyśmienity na remont

Lato to najlepszy czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki właściwym i prawidłowo założonym oknom,możemy mieć pewność, że w porze zimowej w naszym mieszkaniu będzie ciepło i przyjemnie. Jednak z drugiej strony, szczelne okna ograniczają naturalną wentylację, zapewniającą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.

Dobrze działająca naturalna wentylacja umożliwia przedostawanie się świeżego powietrza do pokojów, korzystając z nieszczelności okien i drzwi, które potem przedostaje się przez kanały wentylacyjne domu na zewnątrz. W trakcie wymiany okien warto, więc pamiętać o zachowaniu cyrkulacji powietrza, ponieważ jej brak może doprowadzić do zwiększenia wilgotności powietrza i w konsekwencji do skraplania się pary wodnej na schłodzonych powierzchniach szyb , a także ścian. W ten sposób bardzo łatwo może rozwinąć się pleśń w ościeżach okien (zobacz okna veca – więcej) czy rogach ścian. Właściwą wymianę powietrza pozwolą nam zachować nawiewniki okienne, które są zwykle niewielkich rozmiarów i mogą być montowane do prawie wszystkich rodzajów okien. Nawiewniki zakładane są w górnej części okna – więcej -, dostarczają do pokojów świeże powietrze z zewnątrz, a powietrze z ich wnętrz usuwają za pomocą systemu wentylacji grawitacyjnej.

Kiedy jest lato, wietrzenie okien ani specjalny wiatraczek nie wystarczają, pora zastanowić się nad zakupem klimatyzatora (Klimatyzatory typu kompakt Electrolux – Jest naprawdę przydatny latem. Należy jednak pamiętać o regularnym przeglądzie oraz konserwacji. Jeśli tego nie zrobimy, możemy nabawiać się przez niego naprawdę poważnych chorób.

odświeżony pokój

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com

Okres wakacyjny to również czas wyjazdów naszych pociech na kolonie i obozy. Nieobecność dzieci w domu, to najlepszy moment, by zmienić ich pokój w bajkową krainę. Urządzając pokój dziecka należy pamiętać o każdym szczególe, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, aż po elementy wykończeniowe i ozdobne, dekoracje ścian ; tak by stał się komfortowy i bezpieczny. Najlepiej wynająć firmę oferującą usługi remontowe w Białymstoku. Na początek powinniśmy wybrać motyw przewodni aranżacji dobierając do niej pasujący wariant kolorystyczny.Tło, czyli ściana, powinno być odporne na zabrudzenia, wykończenia powinny być bezpieczne dla dziecka, i o ile to możliwe, w jego ulubionym kolorze. Farby ścienne do pokoju naszej pociechy powinny być oznaczone symbolami dowodzącymi bezpieczeństwa dla zdrowia – wskazanym jest zwrócić na to uwagę, zaopatrując się w nie w sklepie.

Ściany pokryte farbą umożliwiają aranżację wnętrza na wiele różnych sposobów. Powierzchnie pokryte jednolitym kolorem mogą stanowić tło pod dziecięce naklejki dekoracyjne, obrazki bądź szablony ścienne do malowania. Alternatywą dla farb są tapety dziecięce lub fototapety , które kładzie się na całej ścianie. Ze względu na ich uczulające własności, warto wcześniej upewnić się, że nasza pociecha nie jest alergikiem.

Naturalnie należy również pamiętać o meblach oraz innych dodatkach, które powinny być dobrane zgodnie z motywem przewodnim pokoju.

Istotą przesłanką jest także to, iż dzieci będąc na wakacjach nie będą nam przeszkadzały podczas remontu pozostałej części mieszkania, jak na przykład kuchni. Czemu by nie zrobić tam generalnego remontu? Zakupić nowe sprzęty oraz meble, a przy tym dopasować je do siebie? Doskonale sprawdzą się w takiej sytuacji kuchenki do zabudowy (zobacz więcej w tym miejscu: ciekawy link). Są funkcjonalne, a jednocześnie eleganckie.

W wakacje należy również zadbać o stosowne nawodnienie naszego ogrodu. Rośliny ogrodowe mają zazwyczaj zróżnicowaną tolerancję na brak wody, a ich odporność na przesuszenie zależy zarówno od gatunku, gleby oraz stanowiska.

Bardzo popularnymi urządzeniami zapewniającymi nam odpowiednią wilgotność podłoża są zraszacze stacjonarne, które można przenosić z miejsca na miejsce. Warto również zamontować linie kroplujące lub automatyczne systemy nawadniania ogrodu, które w dużej mierze usprawnią pielęgnację rabat oraz trawników. System automatycznego nawadniania sprawi, że podlewanie ogrodu nie będzie czasochłonnym zajęciem. Nawadnianie ogrodów to bardzo ważny proces, dzięki któremu będziemy mogli dłużej cieszyć się urokami letnich, słonecznych dni, a podczas urlopu ogród nie będzie naszą troską.