Na co zwrócić uwagę selekcjonując projekt domku?

Czym się pokierować: bryłą domu, dachem, liczbą przyszłych mieszkańców czy zaprojektowanym tarasem? Przeanalizujmy kilka istotnych kwestii dla budownictwa jednorodzinnego.
Dzisiaj na rynku jest osiągalnych paręnaście tysięcy projektów gotowych.

domy parterowe nowoczesne

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilka lat temu było ich dużo mniej.

Nie zwlekaj! Jeśli zainteresował Cię ten wpis, to na nowej stronie odkryjesz dalsze wątki (https://www.lazzonigroup.pl/pl/top-srl-proxima.html) na lubiany przez siebie wątek.

Jak z takiej ilości wyselekcjonować ten jedyny, zakładając, iż budujemy jeden domek na całe życie? Większa część inwestorów wybiera swój wyśniony projekt budynku, bo jest „ładny”. Jednak, tak jak w życiu, to, że projekt jest śliczny, nie znaczy, że domek będzie funkcjonalny. A tymczasem o to właśnie idzie: by budynek spełniał swą rolę – żeby nam się dobrze mieszkało, nie zaś ażeby sąsiedzi admirowali z czcią i nutką zawiści, że jest śliczny. Budowa domku jest niezaprzeczalnie inwestycją poważną, pochłaniającą czas jak też pieniążki, dlatego też powinniśmy troszeczkę czasu poświęcić na wybór stosownego projektu, zarówno pod kątem swoich wymagań, jak też wytycznych z planu zagospodarowania obszaru.

Na co kierować uwagę pod względem ergonomiczności stawiając domy parterowe nowoczesne? Gdy decydujemy się na projekt budynku, warto jest wyobrazić sobie powszednią ścieżkę funkcjonowania w domu, nastawić się na logistyczne rozmyślania jak też odpowiedzieć sobie na nieco pytań: Powierzchnia budynku. Wyselekcjonujmy projekt domku na miarę swych możliwości oraz wymogów. Nie sztuka wybudować wielki budynek, później musimy go jeszcze utrzymać.

Najlepiej wybrać więc projekt budynku z optymalną powierzchnią dostosowaną do ilości osób w rodzinie. Przemyślmy możliwie dokładnie liczbę potrzebnych pomieszczeń w budynku.