Jak kupić budynek na wtórnym rynku, żeby remont nie okazał się koszmarem

Zakup domu na wtórnym rynku to za każdym razem duża niewiadoma. Nawet kiedy oferta jest wyśniona, to może się okazać, że odnowienie budynku będzie zmorą i pochłonie gigantyczne środki.
Dlatego nim podpiszesz umowę, powinieneś sprawdzić techniczny stan domu.

opłaty

Autor: sailn1
Źródło: http://www.flickr.com

Co warto sprawdzić? Od czego zacząć? Odpowiedzialność jest wielka. Jeżeli zdecydujemy się zakupić budynek, w którym później obnażą się ukryte wady albo nie zauważymy ich na czas, czekają nas ogromne wydatki.

Pragniemy Cię zachęcić do przejrzenia naszego kolejnego wpisu. Po prostu naciśnij hiperłącze (http://mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/44/Koszula%20OLYMP) i oglądaj bez ograniczeń to, co stworzyliśmy.

Poprośmy właściciela budynku, ażeby przedstawił projekt domu. Na jego podstawie możemy poznać, jakie zastosowano konstrukcyjne rozwiązania (fundamenty, stropy) i materiały. Jeżeli idzie o nowsze domy nie będzie kłopotu z odnalezieniem projektu, gorzej będzie ze starszymi budynkami. Z drugiej zaś strony dokumentacja nie zaświadcza o tym, że domek był wykonany wedle projektu.

domy
Następnie sprawdzamy, czy konstrukcja jest w dobrym stanie. Poszukujemy rys i pęknięć. Tego rodzaju miejsca sygnalizują, iż coś złego dzieje się ze ścianą oraz z fundamentem. Co jest powodem popękania ścian wewnętrznych albo zewnętrznych? Przyczyny mogą być przeróżne. Mogło do niego dojść na skutek nierównomiernego osadzania się domu czy też uszkodzenia fundamentów. Jeżeli na ścianie domku jest kran, woda wpada do kratki odpływowej. Jeżeli odpływ jest nieszczelny, przez lata woda dostawała się pod domek. To może spowodować upłynnienie się gruntu w owej części domku.

Masz chęć poznać inne tego rodzaju obfite w informacje artykuły? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie, która z całą pewnością posiada cenne dane!

Fundament traci nośność.

Jeśli zrobimy takie odkrycie, nie starczy pobieżne przyjrzenie się budowli. Fachowiec powinien dokładnie zbadać obszar uszkodzeń a także sposób renowacji.