Kto to jest takowy przedsiębiorca jak deweloper i za co w ogóle odpowiada?

Czy wiesz kto jest odpowiedzialny za budowę tych wszelakich osiedli mieszkalnych, jakie rosną niejako np. borowiki po deszczu w jeszcze to kolejnych miejscach znaczniejszych czy małych miast? Należałoby jednak powiedzieć, iż zakup działek i budowa budynków wielorodzinnych mieszkaniowych to zaledwie część wykonywanych poprzez takiego przedsiębiorcę aktywności.
Należałaby do nich również konstrukcja budynków mieszkalnych, obiektów handlowych lub przemysłowych.

A które jest przeznaczenie takich nowo powstałych budowli? Naturalnie handel lub wynajem. Warto nadmienić, że istnieje tzw. ustawa deweloperska, jaka posiada za zadanie ochronę praw ludzi kupujących od developera różnego rodzaju nieruchomości. Należałoby dodać, że deweloper ma niemało różnorodnych obowiązków, które powinien spełnić, żeby można było twierdzić, iż jego inwestycja (http://ehsbiznespartner.pl/obsluga-inwestycji/) jest udana. Takowy przedsiębiorca jest więc odpowiedzialny za: przestrzeń, na której powstanie jego inwestycja (http://www.mtproject.pl/kontakt/), przygotowanie projektu, a chyba nadzór nad nim, nadzór budowy i monitorowanie postępu czynności, skończenie pod klucz i wreszcie handel lokali albo budynków.
zakup

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com

Innymi słowy wszelki deweloper musi mieć mnóstwo członków personelu oraz asystentów, aby wszystkie elementy były wykonane na jak największym poziomie.

Nierzadko jednak słyszy się w radio o tym, że na jakimś etapie budowy powstał duży kłopot i inwestycja stanęła w miejscu. Dla przykładu blok był wybudowany, lecz kolejne lokale nie nadają się do zasiedlenia, gdyż budynek nie był przekazany do używania.