Zimowe przygotowania?

Mamy połowę grudnia. Jak co roku w tym okresie jesteśmy ogromnie zabiegani. Sprzątamy, robimy zakupy – szykujemy się do chyba najbardziej lubianych świąt w ciągu roku. Świąteczne przygotowania rzecz jasna zabierają nam sporo czasu. Wypada bowiem kupić pachnącą choinkę jak też tradycyjnego karpia. Najodpowiedniej by była to ryba już przyszykowana, a nie jak to było kiedyś – żywy karp męczący się w wannie, nie wspominając już o mieszkańcach domu, którzy muszą wstrzymać się z kąpielą.

samochód zimą

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze wcześniej wypada wyręczyć Mikołaja. Grudzień jest także miesiącem w którym zazwyczaj zaczyna się na dobre zima, a więc pora roku która raduje chyba wyłącznie dzieci kochające lepić bałwany i jeździć na saniach. Dla dorosłych jest to głównie kłopot, oraz powód do narzekania. Często nie podoba nam się wygląd szos po pierwszych śniegowych opadach. Odpowiedzialne służby najczęściej są zaskoczone, choć zima nie jest wszak niczym nowym. Jednak wypada też uczciwie uznać, że w tymże okresie i sami kierowcy są lekkomyślni. Poprzez źle rozumianą oszczędność niektórzy kierowcy stwarzają niebezpieczeństwo. Tak na przykład niewłaściwe opony powodują, iż nasz pojazd może w ciężkich warunkach zachowywać się nieprzewidywalnie. Wytrzymałe opony zimowe w związku z tym to konieczność.

auto przygotowane na zimę

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej je założyć pod koniec listopada, tak aby przed świętami mieć już spokój. Takie działanie wymaga odwiedzin w profesjonalnym zakładzie, a czekanie na ostatni moment może skutkować nie tylko długim czekaniem ale i wyższą opłatą za zrealizowane usługi. Wiemy że kiedy wzrasta popyt – rosną także ceny. Zapraszamy na stronę:

Musimy też pamiętać wyjeżdżając na zimowe ferie, iż opony zimowe mogą nie być wystarczające gdy zima jest taka jak powinna być. W górach drogi mogą nie tylko być silnie zaśnieżone, ale także oblodzone. W połączeniu z trudnym ukształtowaniem terenu możliwe że niezbędne będą dodatkowo łańcuchy na koła. W szczególności istotne będzie to w wypadku dużych samochodów. Zmniejszy to znacznie normalne w tym okresie korki i zapobiegnie niebezpiecznym, niekiedy nawet śmiertelnie groźnym wypadkom na szosie, a nasza podróż na wypoczynek zimowy będzie o wiele przyjemniejsza. www.hurtopony.pl/ Wytrzymałe opony zimowe