Którą wybrać dachówkę?

Dachówka to bardzo popularny rodzaj dachowego pokrycia. Duży wybór kształtów a także kolorów powoduje, że można dowolnie zaaranżować dach, bez względu od wybranego stylu architektonicznego.

stadion

Autor: Juicy Marketing Sp.J.
Źródło: Juicy Marketing Sp.J.
Podpowiadamy na co kierować uwagę, stawiając na pokrycie dachu za pomocą dachówki i jakie występują różnice pomiędzy sprzedawanymi dachówkami. Jaką wybrać dachówkę ceramiczną czy też betonową? Nowoczesna technologia coraz to bardziej niweluje różnice między dachówkami ceramicznymi i betonowymi. Nie jest prawdą, iż dachówki betonowe są mniej wytrzymałe oraz bardziej podatne na zabrudzenia niż dachówki ceramiczne – jeżeli zestawiamy Produkty od renomowanego producenta. Podstawowe różnice tyczą się designu dachówek.

Pewnie przyda Ci się bezpłatny dostęp do naszej następnej witryny. Nie zwlekaj, tym bardziej jeśli zaintrygowały Cię zaprezentowane tu tematy.

Gdy zestawimy obie dachówki z bliska, spostrzeżemy, że dachówka ceramiczna ma gładką powierzchnię. Różnice wizualne między nimi widać również na skończonym dachu, bowiem najczęściej dachówki ceramiczne posiadają na przykład nieco inne gąsiory. Kolejną sprawą jest kolorystyka – jeżeli postawimy na ceramiczną dachówkę, będziemy mogli wybierać ze znacznie większej gamy kolorystycznej. Jeżeli z kolei idzie o dachówki z betonu, to przeważają odcienie klasyczne: czernie, ceglane odcienie.

Jeśli opisywany artykuł Cię zafrapował, to bez zwłoki wejdź na ten link, ponieważ on też Cię zaciekawi – to bardzo wiarygodna strona (http://a-pro.pl/).

Jeśli decydujemy się na oryginalny odcień pokrycia, dla przykładu zielony, to pośród dachówek betonowych będzie nam trudno ów odszukać.

Na korzyść dachówek z betonu przemawia to, że gwarantują nieco lepszą izolację akustyczną, a także są bardziej „eko” niż ceramiczne. Ten ostatni aspekt ma też wpływ na niższe ceny dachówki betonowej, co w erze oszczędności, najczęściej przemawia do inwestorów.