Organizowanie miejsc w nowym mieszkaniu. Istotność akcesoriów.

Nowe lokal mieszkalny mocno związane jest z tak zwanym planowaniem przestrzeni. Powinno być to urządzanie użyteczne, ale również posiadające parametry estetyczne – nieraz ciężko jest dobrnąć do takiego kompromisu.

wycieraczka wejściowa

Autor: KOMFORT
Źródło: http://www.komfort.pl/

Gdy w końcu jednakże uda się zorganizować najważniejsze rzeczy, okazuje się, że planowanie w „części pierdół” również ma istotne znaczenie. Wycieraczki wejściowe, dywaniki łazienkowe i ręczniki kąpielowe to tylko kilka z tych rzeczy, które mogą sprawiają kłopot przy aranżacji wnętrza wyśnionego domu.

Nie jest to jednak tak skomplikowane. Owszem, czasem jest dość irytujące, ale starczy iść w ślad za paroma wskazówkami, które dość to ułatwią.

Pierwsza grupa porad w tym aspekcie to wycieraczki wejściowe . Dokonywanie wyboru ich jest dosadnie zwiąwycieraczki (rekomendują nas) czy ta wycieraczka jest adekwatnie absorbująca i – co ważniejsze – czy dobrze likwiduje zabrudzenie z butów. Tak samo jest z wybieraniem wycieraczki na okres jesienno-zimowy. W momencie, w którym zależy nam na jak największej chłonności, a wygląd jest sprawą bardzo drugorzędną, rekomenduje się korzystanie z wycieraczek ażurowych, które wykonane są z trudnościeralnych gumowych szczotek co sprawia, że wprawnie oczyszczają obuwie z zabrudzeń, a ich specjalnie utworzony spód ułatwia odprowadzanie wody. Następną poradą dla wycieraczek dobrze radzących sobie z wszelkim zabrudzeniem będą wycieraczki zrobione z niemiękkiego tworzywa, tak zwane wycieraczki szczotkowe, których niegładka nawierzchnia sprawdza się w skutecznym likwidowaniu zabrudzeń – nawet z najmniejszych spodów obuwia. W przypadku, gdy przed drzwiami frontowymi jest choć niewielkie zadaszenie, nawet trafionym wyborem okazują się wycieraczki kokosowe – dostatecznie chłoną wodę, a także są efektywne w bitwie z piachem i błotem. W przypadku, gdy na zewnątrz nie jest mokro i nieczysto można zdobyć się na zwyczajne, mało chłonne wycieraczki i ozdobić je – jakimś przykuwającym wzrok wzorem.

Następna grupa to dywaniki łazienkowe . Nie każdy decyduje się na ich mienie z różnych względów, ale zwolennicy nie wstępowania na zimne kafelki tuż po wyjściu z kabiny prysznicowej lub gorącej kąpieli powinni także uwzględniać kilka rad. Dywaniki łazienkowe winny głównie być jak najbardziej funkcjonalne – chłonne, niewolno suszące się i z podeszwą antypoślizgową. Dobrze byłoby również, aby można było je prać w pralce. Znaczna część dywaników do łazienki sprawdza się w tych częściach, więc następną rzeczą, na którą powinno się zogniskować uwagę jest barwa. Kolorystyka dywaniku uzależniona jest od samej łazienki – jeśli jest ona kolorowa i/lub szalona, najlepiej sprawdzi się dywanik w spokojnym, niejaskrawym kolorze – brązie, beżu, szarości bądź bieli. W chwili, gdy mamy do czynienia z łazienką w subtelnych kolorach, z kafelkami najwyżej dwubarwnymi – można pozwolić sobie na więcej i wybrać wzorzysty, bardzo barwny dywanik. Istnieją 2 recepty na barwę dywaników w takich łazienkach – albo dobieramy je pod barwę dodatków się w niej znajdujących, albo wręcz przeciwnie – dobieramy je na zasadzie jak najsilniejszego kontrastu.

Trzecią kategorią są ręczniki kąpielowe. Właściwa kolorystyka potrafi nietypowo ubarwić łazienkę – co sprawia, że ręczniki łazienkowe są wyjęte ze swego funkcjonalnego kontekstu i są wepchnięte w bardziej elastyczne znaczenie – jako ozdoba. Również tu powinno zwracać uwagę na kolorystykę i wzór.

ręczniki łazienkowe

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

Dobre ręczniki kąpielowe winny także oczywiście być jak najbardziej higroskopijne, a przy okazji także nieprzykre w dotyku. Pewni ludzie wolą ręczniki łazienkowe, które są szorstkie, inni puszyste, lecz nie należy zapominać, aby ręczniki kąpielowe wybierać przede wszystkim na zasadzie chłonności oraz szybkości suszenia. Gęstość splotu ręcznika też ma znaczenie.

Podsumowując, mając chęć zmodernizować coś w środku mieszkania nie trzeba podejmować się remontu – starczy zmienić kolorystykę ręczników czy dywaników, albo też wycieraczki i wielu innych akcesoriów.