Trendy ślubne – które dekoracje są dziś rzeczywiście bardzo modne?

Przygotowywanie ślubu oraz wesela zazwyczaj pochłania parę miesięcy. Pary młode zastanawiają się nad wszystkimi najmniejszymi szczegółami, ponieważ chcą uzyskać gwarancję, że wszystko w tym szczególnym dla nich dniu będzie rzeczywiście doskonałe. Dosyć ogromne znaczenie mają odpowiednio dobrane dekoracje ślubne.

Jakie trendy dekoracyjne dziś są najbardziej powszechne? Jakie rozwiązania faktycznie się sprawdzą w dniu ślubu?

watro zobaczyć dekoracje weselne

Autor: Weselni Paparazzi
Źródło: abcslubu.pl

Przede wszystkim, tradycyjnie, w dalszym ciągu dużym zainteresowaniem wyróżniają się dekoracje weselne zrobione z żywych kwiatów. Są klasyczne i pasują do każdej stylistyki, a bogaty asortyment różnego rodzaju gatunków powoduje, że z powodzeniem można wybrać te, które są najlepsze dla ogólnej koncepcji wesela, dlatego kliknij tutaj. Na przykład, gdy kolorem przewodnim wesela jest różowy, świetnie sprawdzą się dekoracje (polecamy organizacja ślubów Poznań) kwiatowe zrobione z kwiatów w podobnej tonacji kolorystycznej, chociażby z piwonii czy róż.

Poza tym, warto dodać nieco gipsówki, jaka będzie rzeczywiście uroczym dopełnieniem kompozycji. Modne są współcześnie głównie kule kwiatowe. Dzięki gąbce florystycznej nasiąkniętej wodą, na której układane są kwiaty, dekoracje przetrwają dużo dłużej. Ponadto, wiele osób decyduje się też na dekorowanie sal weselnych kulami wykonanymi z papieru. Jest to bardzo ciekawe oraz oryginalne rozwiązanie, które ma jeszcze jedną zasadniczą zaletę – takie dekoracje są naprawdę bardzo tanie. Kule można zrobić z powodzeniem samemu. W sieci jest sporo przykładowych filmików, dzięki którym nawet te osoby, które nie mają dużych zdolności manualnych, będą potrafiły zrobić atrakcyjne dekoracje.

Ślub, Mikołajki

Autor: www.ma-me.pl
Źródło: abcslubu.pl

Na stolikach niekiedy ustawiane są świeczki, które dodają odpowiedniego klimatu. Na rynku sprzedawane są zarówno długie, eleganckie świece, jakie powinny być ustawione w świecznikach, jak także malutkie tealighty. Naturalnie, trzeba pamiętać, aby świeczki były stosownie zabezpieczone, ponieważ podczas wesela łatwo o ich nieostrożne przewrócenie.

W dodatku, dziś wiele par młodych decyduje się na dekorowanie samodzielne. Na rynku funkcjonuje mnóstwo firm zajmujących się profesjonalnymi dekoracjami, jednak jak wiadomo, w czasie planowania wesela wydatki są dosyć duże, wobec tego czasami poszukuje się niezbędnych oszczędności.