Materiały budowlane – wybór produktów uniwersalnych

Bez względu na to, czy inwestor wykonuje budowę prywatnego domu, czy budynku użyteczności publicznej, każdy pragnie możliwie najwięcej zaoszczędzić na drogich materiałach budowlanych. Aby zredukować cenę wybudowania budowli, trzeba zdecydować się na materiały o wszechstronnym zastosowaniu.

cegła

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
W sklepach dostępne są bardzo różne materiały budowlane, wyróżniające się zróżnicowaną trwałością, gęstością i twardością oraz ceną. Wiele z nich posiada dokładnie określone przeznaczenie i nie należy użyć ich nadwyżki w innych celach niż te, wymienione przez producenta. Istnieją jednak wyroby, które bez problemu można zakwalifikować do wyjątkowo uniwersalnych.

Należy do nich między innymi cegła ceramiczna pełna.

Podobny zajmujący post przedstawiany jest tu, więc odwiedź stronę internetową (http://alglas.pl/certyfikaty-i-atesty/) i sprawdź, jakie treści tam znajdziesz. One też Cię zainteresują!

Jak prezentuje się jej uniwersalność? Otóż uwarunkowania fizyczne tej cegły, jej wyjątkowa odporność na czynniki mechaniczne, wytrzymałość na spore obciążenie i praktyczne wymiary sprawiają, że nadaje się doskonale nie tylko do budowania ścian wewnętrznych, ale również do ścian zewnętrznych, podziemnych, czy do przewodów kominowych. Co nam to w rzeczywistości daje?

czytaj więcej

Autor: Mike Krüger
Źródło: http://www.flickr.com
Cegła ceramiczna pełna pozwala na znaczne oszczędności na materiałach (zobacz więcej szczegółów) budowlanych – produkty z cegieł klinkierowych. Nie chodzi jedynie o atrakcyjną cenę wyrobu. Wszyscy wiemy, że kiedy zamawiamy w hurtowni budowlanej dany produkt, cena kształtuje się zależnie od nabywanej ilości towaru: im większa jego ilość, tym niższa cena w przeliczeniu na sztukę. Jeśli kupimy duże ilości cegły ceramicznej to po pierwsze możemy wpłynąć na cenę materiału, a po drugie ewentualny nadmiar materiału nam się nie zmarnuje, gdyż zużyjemy go do budowy kolejnych elementów konstrukcyjnych naszej budowli.

Zakupy materiałów budowlanych będą przebiegać szybko i sprawnie, ponieważ wybierając jeden rodzaj cegły, nie będziemy zmuszeni przeprowadzać czasochłonnego porównania cen konkretnych materiałów w wielu sklepach. Należy jeszcze zaznaczyć, iż cegły ceramiczne są bezpieczne dla człowieka oraz dla przyrody. Powstają z naturalnych materiałów, nie wydzielają więc do atmosfery żadnych szkodliwych substancji. W dzisiejszych czasach, gdy ze wszystkich stron otaczają nas sztuczne, toksyczne przedmioty, jest to bardzo ważna zaleta produktu.