Szerokie wykorzystanie cegły klinkierowej

Estetyka domu jest odzwierciedleniem gustu, stylu i zamiłowań właścicieli. Okolica domu, jak i wystrój wnętrz powinny radować oko i gwarantować poczucie komfortu przez długie lata.

Cegła klinkierowa jest naturalnym towarem powstającym z mieszanki gliny i piasku. Po wyrobieniu i uformowaniu wypala się je w temperaturze powyżej 1000°C. Dzięki swym wartościom odnalazła obszerne przeznaczenie w budownictwie.

Zapewne masz ochotę przeczytać komentarz ze strony? Jeśli tak, to świetnie. Może i Ty będziesz miał ochotę zdradzić swoją opinią.

Aktualnie jest to jeden z najbardziej popularnych tworzyw, z jakiego powstają śliczne fasady budynków różnych instytucji, obiektów sakralnych, firm, a również coraz częściej domów prywatnych. Powstają z niej również detale architektoniczne, kominki i wiele innych elementów.

Dom modułowy

Autor: Tektum
Źródło: Tektum

Przeznaczenie cegły klinkierowej przy fasadzie sprawia że dom komponuje harmonijną całość. Cegła klinkierowa Terca to oryginalny format, również faktura. Te cegły przydają oryginalności fasadzie. Cegły Terca to rewolucja w ofercie klinkierowych elewacji pod względem wyglądu, ale techniczne cechy elewacji, jak solidność, bądź długowieczność powstają ze stałych cech surowca każdych ceramicznych produktów wytwórcy.

Przeczytaj, jakiego rodzaju informacje odnajdziesz po przejściu do wpisu (http://kohut-kamien.pl/kamien-w-domu/). Zapewne będą bardzo wciągające i warte uwagi, co spowoduje, że niejednokrotnie będziesz tu wracał.

Naturalny materiał zapewnia niską nasiąkliwość, również znaczną mrozoodporność klinkieru. Ten ceramiczny wyrób odporny jest również na pożar, korozję biologiczną i chemiczną.

Oprócz tego cegły klinkierowe to gwarancja solidności koloru przez długie lata dzięki naturalnym cechom gliny uzyskanym i utrwalonym w trakcie wypału, nie blakną pod wpływem działania promieni UV. Dobrze sporządzona elewacja z klinkieru nie nastręcza również właściwie żadnych zabiegów konserwacyjnych.