Cechy popularnych pokryć dachu? Które z nich jest najdroższe?

Decyzja o tym, jakie pokrycie dachowe wybrać to ważna sprawa. Warto trochę orientować się w tym temacie, by być świadomym gdzie są różnice i, jak przedstawiają się koszty.

Farba Kuchnia-Łazienka

Autor: Śnieżka
Źródło: Śnieżka
Wtedy na pewno będzie prościej podjąć decyzję.
Z pewnością gdy myślimy o dachach, to od razu pojawia się w głowie dachówka ceramiczna.

Przedstawiany artykuł opisuje bardzo zajmujące kwestie – jeśli chcesz poznać zbliżony materiał, sprawdź śmiało to źródło (http://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-hyundai).

Fakt, jest ona często używana poprzez wzgląd na swoje walory. Są to przykładowo świetna trwałość na różne warunki atmosferyczne, długi okres użytkowania, czy ładny wygląd. Jednak cena dachówki niestety nie składnia do zakupu. Za tymi plusami kryją się także duże koszty tego typu pokrycia dachu. Z tego względu też woli wybrać dachówkę cementową, jaka jest mniej kosztowna, jednak też bardzo wytrzymała. Podobnie jak dachówka z ceramiki, doskonale izoluje termicznie oraz chroni akustycznie.

sprzęt - selfie

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy mowa o dachu, to potrzebne są również dodatkowe rzeczy, na przykład ława kominiarska. Przyjmuje ona różny układ w zależności od ukształtowania dachu i komina. Natomiast jej głównym zadaniem jest umożliwienie dotarcia do komina, gdy jest taka potrzeba, z tego względu właśnie ta funkcja użytkowa jest tutaj najważniejsza, chociaż faktycznie lepiej, aby tego typu ława nie szpeciła nam dachu. Z tego względu kiedy wybieramy pokrycie z blachy, dachówek, jak i z gontu, ta ława powinna się na dachach znaleźć.

Do dość popularnych pokryć na dach (polecana płaska dachówka) trzeba zaliczyć również blachodachówkę, która kawałkami blachy o większych rozmiarach.

Jednak na pewno nie będzie dobra na dachy o zbyt zawiłych kształtach. Istnieją też inne rodzaje pokryć dachowych, dlatego lepiej w czasie wyboru zapytać o to fachowców.