Czym są czujniki gazu, ile kosztują oraz w jaki sposób mogłyby ocalić ludzkie życie?

Czy wiesz, że niektóre związki chemiczne mogłyby Cię zabić i to w całkowitej ciszy w Twym własnym mieszkaniu? Ponadto mogą być bez zapachu i bezbarwne. Powstają one podczas np. pożaru.
Jeśli myślisz, że takie tragedie jak eksplozja gazu zdarzają się wyjątkowo rzadko, to jesteś w wielkim błędzie.

piwnica

Autor: Jinx!
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy tylko napisać w internetowej wyszukiwarce słowa „eksplozja gazu” a dowiemy się, że miał miejsce w Łodzi, Lublinie czy w Warszawie. A mogłoby do takiego incydentu nie dojść, jeśli by mieszkańcy tych domów zakupili wcześniej tzw. czujniki – więcej info – gazu. Takie czujniki naprawdę nie są drogie a mogłyby ocalić nie tylko ludzkie życie, ale i cały nasz majątek. Kłopot w tym, że czad jest niewidoczny i bez zapachu, przez co okazuje się być niezwykle groźny dla człowieka. Czad jest lżejszy od tlenu, co powoduje, że szybko się z nim miesza.
Taki sensor z kolei jest przecież nieczułym na jego oddziaływanie mechanizmem, zatem tam, gdzie jest zamontowany, może uratować nie tylko ludzkie zdrowie, lecz i dobytek. Kosztuje on zaledwie kilkadziesiąt złotych a to, co można dzięki niemu zyskać jest przecież nieocenione. Dlatego też nie warto namyślać się zbyt długo, należy natomiast poszukać np. w Internecie odpowiedniego sklepu, w którego ofercie znajdują się między innymi dobre czujniki (czytaj w serwisie) gazu. Są sprzedawane za naprawdę małe pieniądze a mogą ocalić ludzkie życie.

A w jaki sposób one mogą wyglądać? Otóż są to niewielkie, zazwyczaj białe pudełka, które montuje się na suficie. Na pewno czasem miałeś okazję je zobaczyć na jakimś filmie. A z jakiego powodu montuje się je na suficie? Ponieważ w tym kierunku przecież unosi się dym.