Czyszczenie fasady: sposoby na rozmaite pobrudzenia

Fasada nie potrzebuje dorocznego dokładnego mycia. Wystarcza ją dobrze wyczyścić raz na kilka lat. Metody mycia fasady trzeba dopasować do rodzaju zabrudzeń. To, jak często będzie konieczne mycie elewacji, w dużej mierze zależy od umiejscowienia domku.

mycie elewacji domu rodzinnnego

Autor: Wienerberger
Źródło: http://www.wienerberger.pl

Gdy nieopodal jest las (w jakim zwykle jest większa wilgotność) czy ruchliwa droga, może stać się to potrzebne dosyć prędko. Na pewno przyspieszy to też struktura surowca użytego do wykończenia elewacji, to od niej zależy, w jakim stopniu zanieczyszczenia będą się osadzać oraz wnikać (wraz z wodą) w pory surowca. Im bardziej gładkie, tym mniej będą podatne na zanieczyszczenia.

Nim zdecydujemy się na dobór trybu mycia ścian, powinniśmy określić rodzaj poplamień. Innych zabiegów bowiem wymaga typowy kurz, innych likwidowanie zielonego nalotu z glonów, a zupełnie innych białe plamy na klinkierze.

To doskonały pomysł, żeby przestudiować ten tekst, ponieważ inne nasze serwisy www (http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/river-point/) posiadają podobne treści, które pochłoną Cię całkiem.

W wypadku wątpliwości ocenę lepiej zostawić ekspertom – .

Zazwyczaj fasady pokryte są cienkowarstwowym tynkiem. Zależnie od struktury tynku (na przykład baranek), w odmienny sposób osadza się na nich pył albo sadza. Do przywrócenia tynkom początkowego wyglądu starczy zazwyczaj umycie wodą.

czyszczenie elewacji z cegły

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Intensywne czyszczenie ściany szczotką może spowodować uszkodzenie jej nawierzchni. Woda usuwa brud oraz. Działanie wody gorącej będzie w wyższym stopniu intensywne a także znacznie skraca czas czyszczenia fasad. Pozwala także łatwiej usunąć tłuste poplamienia. Nazbyt gorąca woda może jednakże doprowadzić do gwałtownych deformacji powłoki elewacyjnej, a w konsekwencji do powstania rys. Zanim zaczniemy prace, musimy w niewiele dostrzegalnym miejscu sprawdzić, jak tynk reaguje na mycie.

Najlepszy rezultat możemy osiągnąć przy zastosowaniu myjki ciśnieniowej. Małe zabrudzenia da się sprawnie usunąć myjką przeznaczoną do użytku domowego. Wymaga to jednak czasu a także cierpliwości oraz cykliczności (co 2-3 lata) wykonywania tychże zabiegów. Przy silniejszych poplamieniach czyszczenie fasady odpowiedniej polecić firmie specjalizującej się w tego rodzaju pracach. Używają one profesjonalnych myjek, których ciśnienie jak też wydajność są o wiele lepsze, a wybór dysz oraz końcówek większy. Starczy wbić w wyszukiwarkę wyrażenie: czyszczenie elewacji Warszawa, aby uzyskać całe mnóstwo propozycji.