Doradzamy, w jaki sposób założyć motel oraz hotel

Rynek hoteli w wielu rejonach kraju już się nasyca. Myśląc o tego rodzaju interesie, należy postawić na obiekt przy interesującej trasie jak też w dodatku odpowiednio wyekwipowany.

Hoteli jest już (adres tej strony) w naszym kraju powyżej 1,9 tys. Moteli zaledwie 119, z kolei zajazdów troszeczkę powyżej 500. A w tej branży dzieje się nienajgorzej a – co więcej – eksperci mówią o coraz wyższej koniunkturze.
płyta nagrobna

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim dlatego, że jeździmy i będziemy to robić coraz to częściej, a do tego będzie swobodniej, jako że przybywa należytych dróg. Ożywienie ma być dostrzegalne już od przyszłego roku, kiedy to według prognozy Instytutu Turystyki intensywniej będziemy podróżować i poza granicę, oraz po Polsce. W Polsce pojawi się też więcej przyjezdnych obieżyświatów. Mamy więc już dwa korzystne elementy: mała konkurencja oraz gwarantowany popyt. Będzie i trzeci: parcele pod budowanie hotelu są jeszcze w przystępnych cenach, natomiast przebieg autostrad jak też dróg ekspresowych jest już znany. Jak podpowiadają posiadacze egzystujących już tego rodzaju obiektów, należałoby wybierać działki położone w pobliżu specjalnych stref gospodarczych bądź jezior. Wówczas możemy liczyć na większą liczbę turystów a także klientów biznesowych, a nie kierowców tirów, których obecność może odstraszać pozostałych gości.

Co istotne, rynek zajazdów i moteli jest całkiem odporny na wahania koniunktury. Potrafi nawet zyskiwać w kryzysie, kiedy konsumenci wypatrują tańszych kwater.zalecamy to omówienie – aleklima.pl/artykuly/inwerter -Stąd przewidując własny interes, trzeba przezornie szacować ceny.

W wypadku pokoju dwuosobowego sumpt noclegu ze śniadankiem nie powinien przekraczać 130 złotych, ażeby nie równać się z ceną w motelu o ekonomicznym standardzie. budowa zajazdu albo motelu trwa od pół do jednego roku. koszt uzależniony będzie od standardu i wynosi 3-5 mln zł. Projekty hoteli z basenem dostępne są w necie.