Prawidłowo zaplanowane budynki

W obecnych czasach dla jakiegokolwiek inwestora ważne jest, ażeby zbudowanie obiektu było nie tylko ekonomiczne, ale aby budynek ładnie wyglądał i był energooszczędny.
Budynki energooszczędne winny być porządnie zaprojektowane i wykonane z takich materiałów, które umożliwią małe koszty późniejszej eksploatacji.

fotogram - dom

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór odpowiedniej jakości półproduktów, również prawidłowe ich zastosowanie i ocieplenie pozwala zbudować mury, jakie realizują przesłanki które dotyczą małego współczynnika przenikania ciepła. Na to, czy budynek – (http://www.dkrm.com.pl/) – jest energooszczędny oddziałuje mnóstwo czynników. Jest to bryła domu, grupowanie wnętrz zależnie od zastosowań, położenie w terenie i jego sylwetka, orientacja w stosunku do kierunków świata, przegrody zewnętrzne, układ wentylacji, ogrzewanie. Ściany zewnętrzne mają oddziaływanie na energooszczędność, ale również surowiec zastosowany do ich sporządzenia i ocieplenia nie jest bez znaczenia.

Z pewnością posłuży Ci istotna witryna z informacjami, które tyczą się opisanego tu wątku. Nie zwlekaj więc i wejdź w podany niżej link.

Dlatego że południe jest najcieplejszą stroną świata, to oczywiście w tym kierunku powinna być zwrócona największa przestrzeń elewacji. Drobnowymiarowe części murów posiadają długoletnią tradycję i z tego względu definiowane są mianem budownictwa standardowego. Niewielkie wymiary elementów umożliwiają stawiać je ręcznie, bez zastosowania specjalistycznego wyposażenia i zespolić na typowe, czy też cienkie złącza.

apartament

Autor: Collomix
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/Collomix2.jpg
Budynek musi posiadać prostą, splecioną bryłę, najlepiej na zarysie prostokąta.

Oszczędność energii dostarczy również odpowiednia lokalizacja budynku na działce. Bez względu na to jakie materiały kupimy istotne jest, abyśmy zdrowo i wygodnie mieszkali.