Spory procent firm budowlanych w naszym kraju i w Europie poszukuje bezpośredniego kontaktu z kopalniami, które fedrują przeróżnego rodzaju surowce

Znaczny odsetek przedsiębiorstw, które działają w różnych branżach, ale zazwyczaj w sektorze budowlanym, chce mieć dostęp do materiałów w najkorzystniejszej stawce.

Chcą rzecz jasna dostać najniższe z możliwych cen.

nowocześnie zaprojektowane wnętrze

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy są świadomi tego, że im więcej pośredników, tym stawka bywa wyższa. Wobec tego duża ilość spółek, które działają z jakimś konkretnym surowcem, przykładowo z granitem, szuka porozumienia bezpośrednio z kopalniami. Polskim regionem, gdzie wydobywa się granitu najwięcej wydaje się być Dolny Śląsk. Jest tam kilka spółek – na przykład kopalnia BraunGranit i Mikoszów. Najlepiej jest zawsze dogadywać się prosto z zarządem konkretnej jednostki. Granit jest szalenie eleganckim materiałem.

Masz ochotę zgłębić więcej na opisywany temat? To świetnie, ponieważ pod linkiem stan surowy odnajdziesz ciekawe dane, które Cię zaabsorbują.

Wygląda cudownie i jest stuprocentowo naturalny, z tego powodu używa się go zazwyczaj w produkcji blatów w kuchni czy elementów do łazienki. Dodatkowo, jest szalenie trwały, więc może być wystawiony na działania atmosferyczne. Dość często tworzy się z niego parapety do mieszkań, posadzki, fontanny miejskie ale również nagrobki na cmentarzach. Jeśli interesuje nas konkretna kopalnia granitu, należy spróbować spotkać się z jej przedstawicielem. Jeśli współpraca będzie korzystna dla obu stron, zarząd kopalni na pewno chętnie podpisze z nami kontrakt na dłużej.

Należy szukać bezpośrednich kontaktów z przedsiębiorstwami, które fedrują granit, gdyż im mniej pośredników, tym lepsza cena za materiał. Nasze szczęście będzie wymierne i dostrzegalne w obniżeniu kosztów.