Malowanie ścian i malowanie sufitu

Wiele ludzi osobiście realizuje prace remontowe. Naprowadzamy więc, jak pomalować salon, pomieszczenie kuchenne albo inne pomieszczenia w domku.
Po pierwsze wybierz najlepszą porę na roboty malarskie.

podłoga drewniana

Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland
Najbardziej korzystna temperatura dla prac malarskich to 10-20oC. Ważne jest również, żeby nie było zanadto sucho. Im zimniej, tym większa wilgoć powietrza.

Czy ta problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę żaluzje antywłamaniowe, która odnosi się do omawianej kwestii, więc na pewno także Cię zainteresuje.

Na malowanie więc idealne są wiosna oraz jesień. Jeżeli musisz pomalować domek w zimie, parę godzin przed pracą zakręć grzejniki i przewietrz pomieszczenie. Za to w trakcie wysychania farby nie rób przeciągów. Mimo pozorów letni urlop przeznaczony na malowanie (http://ideamo.pl/) mieszkanka to nie jest najlepsze rozwiązanie. W czasie upałów farba nadzwyczaj szybko schnie.

Zabezpiecz wnętrza przed rozpoczęciem malowania sufitu oraz ścian. Potrzebna będzie ci folia malarska. Po usunięciu mebli posadzkę trzeba osłonić właśnie folią malarską. W następnej kolejności folię przymocowuje się taśmą malarską do listew przy podłodze. Im płachty są większe, tym lepiej – jeśli uda ci się jedną folią przykryć cały pokój jak też postawione na środku meble, obejdzie się bez połączeń. Będzie łatwiej uprzątnąć po malowaniu. Większość elementów wyposażenia a także dekoracji o wiele łatwiej odkręcić, zdjąć albo zabezpieczyć przed malowaniem, aniżeli usunąć z nich później plamy farby.

Dlatego usuń ze ścian, co się uda, a listwy, framugi, włączniki czy wsporniki, na jakich wisiały szafki, obklej taśmą malarską. Dobór taśmy nie pozostanie bez znaczenia. Eksperci radzą, ażeby na niej nie oszczędzać, albowiem najtańsze są słabe oraz błyskawicznie się odklejają.