Sprzątanie to praca jak każda inna i wbrew pozorom dobry interes

Jeśli chcemy mieć porządek w domu musimy albo podwinąć rękawy, albo wynająć firmę sprzątającą. Oczywiście można też wysłać zgłoszenie do popularnego programu i tam wraz z pewną kobietą rozpocząć naszą przygodę z porządkowaniem domu. Jednak nie wszyscy chcą pokazywać swoje brudy w telewizji, dlatego sami biorą się za sprzątanie swoich miejsc życia.

Ale są też osoby, którym brak czasu na ogarnięcie domu. Szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy wypadałoby zacząć robić jakieś większe porządki. Dlatego sprzątanie domów przez firmy zajmujące się porządkowaniem jest bardzo popularne. Szukamy w Internecie firm, które zajmują się całościowo sprzątaniem i zapraszamy ludzi do swojego domu (rekomendujemy choćby – mycie okien Szczecin). Profesjonalne firmy szybko sprzątną nasz dom (tu). Kiedy powrócimy do posprzątanego domu najprawdopodobniej ledwo, co poznamy wnętrze naszego dom.

Jeśli nie masz siły na utrzymanie porządku w mieszkaniu wynajmij sprzątaczkę

Sprzątanie mieszkania i domu

Autor: International Labour Organization
Źródło: http://www.flickr.com

Bywa, że zdaje nam się, że sprzątanie to prosta sprawa. Wystarczy przetrzeć kilka miejsc ścierką i wszystko będzie w porządku. Ale okazuje się, że wcale tak nie jest. Zwłaszcza, jeżeli odkładamy sprzątanie na tak zwane „później”. W takiej sytuacji sprzątanie mieszkań jest naprawdę skomplikowane. Z tego powodu powinniśmy poprosić o pomoc jakiegoś specjalistę. Można się np. umówić, że w każdą środę albo (kliknij tutaj) w jakiś inny dzień w tygodniu, taka osoba przyjdzie do nas do mieszkania i będzie sprzątała. Możemy również powiedzieć, że w specjalnych okolicznościach, dzień przed będziemy dzwonić i poprosimy o jakieś dodatkowe porządki, bo np. rodzina przyjeżdża.

Oczywiście zanim podpiszemy jakiekolwiek umowy musimy upewnić się czy konkretna osoba się sprawdzi. Pierwsze sprzątanie będzie „na próbę”, wiadomo, że trzeba będzie zapłacić, ale przynajmniej będziemy wiedzieli, w jaki sposób dana osoba sprząta. Musimy upewnić się, czy nie wyjdzie na to, że i tak będziemy musieli później poprawiać, bo coś takiego mija się z celem. Tak, więc dobrze zatrudnić kogoś, kto ma własną działalność gospodarczą, bo wtedy mamy pewność, że przychodzą ludzie, którzy są wiedzą, co robić (por. ), a nie Ci, którzy proszą o wszystkie produkty i jeszcze pytają czy dana podłogę można umyć jakimś środkiem. Jeżeli już zatrudnimy kogoś przy sprzątaniu, trzeba dokładnie wyszczególnić, co należy do jej obowiązków.