Sygnalizatory stosowane są do zabezpieczania zbiorników

Zasada działalności sygnalizatorów poziomu polega na znalezieniu istnienia płynów,względnie materiałów sypkich w otoczeniu sensora, spowodowaniu kontrakcji czujnika, oraz zasygnalizowania owego faktu.

Reklama

Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com
Stan w zależności od potrzeb i warunków obiektowych jest w stanie być mierzony, bądź raportowany.
Na ogół wykorzystywane są do zabezpieczania pojemników przed przepełnieniem, albo całkowitym opróżnieniem. Sygnalizator poziomu wody zaprojektowany jest do używania jako czujnik pomiarowy.

Zostawiam tu mój odnośnik (https://ehsbiznespartner.pl/) do kolejnej witryny. Sądzę, że zapragniesz obejrzeć inne posty, jeśli zaciekawiły Cię te pokazane na tej stronie.

Osiągalny w rozmaitych rodzajach, zaplanowany do rozmaitych gatunków cieczy. Wyłącznik mechaniczny kryty obudową z materiału syntetycznego zawieszany jest na własnym kablu na wymaganej wysokości. Gdy pułap płynów znajdzie się na wysokości regulatora, rozpoczyna on pływać i uruchamia wyłącznik. Obwód prądu jest zamknięty, lub otwarty, pompa (przejdź dalej odwierty wrocław) jest uruchomiona, lub wstrzymana, albo też włącza się urządzenie alarmowe.

nowoczesne odkurzacze

Autor: Dennis van Zuijlekom
Źródło: http://www.flickr.com
W sprzedaży dostępne są sygnalizatory pływakowe, pływakowe wielopunktowe, wibracyjne. Sensory pływakowe pułapu płynów wykorzystuje się tam, gdzie przydatna jest ciągła kontrola i uregulowanie pułapu płynu. Sygnalizatory pracują bez energii dodatkowej, a działanie pływaka jest emitowany na przełącznik drogą magnetyczną.
Przetworniki ultradźwiękowe wolno wykorzystywać do badania pułapu cieczy, jeżeli z jakichś powodów bezpośredni kontakt z medium jest niemożliwy.

Może to mieć miejsce wówczas, gdy medium jest mocno agresywne i zdołałoby powodować korozję tworzywa miernika. Badanie poziomu za pomocą sondy hydrostatycznej przeprowadzany jest z użyciem prostej zależności pomiędzy wysokością słupa płynów, a wywołanym ciśnieniem hydrostatycznym.