Jakie panele kupić na podłogę?

Posadzka ułożona z paneli podłogowych może wyglądać wspaniale lata, jeżeli będzie właściwie eksploatowana.
Jednak panele panelom nie są równe, a wybór nie jest wcale taki łatwy.

działki

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie panele podłogowe kupić – drewniane czy też laminowane? Co będzie najlepsze na Twoją posadzkę? Parę sugestii znajdziesz w naszym przewodniku. Wybór deseniów paneli, zarówno drewnianych, jak też laminowanych, może przyprawić o zawrót głowy. Wierzchnie powłoki drewnianych paneli są wykonywane z kilkudziesięciu rodzai drewna – egzotycznych oraz krajowych – które mogą wyglądać niczym leciwe drewno bądź nowoczesne podłogi. Oprócz tego nierzadko jeden gatunek występuje w kilku wersjach różniących się kolorystyką i usłojeniem. Laminowane panele – bezpłatny dostęp – zaś imitują drewno, ale także kamień, posadzki z glazury a także wzorzyste materiały. Osiągalne są też panele w kształcie rombów albo kwadratów.

podłogi

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpowszechniona, ale nieprawdziwa jest opinia, że najbardziej trwałe są drewniane panele. Panele lepszej i gorszej jakości można znaleźć zarówno wśród drewnianych, jak też laminowanych. Aby przekonać się o tym, starczy przyjrzeć się okresom gwarancji udostępnianej na (zapoznaj się z ofertą panele wrocław http://www.glazurex.com.pl/) przez ich fabrykantów. Są one bardzo różne. Panele drewniane są z zasady zrobione z trzech, sporadyczniej z dwóch warstewek różnorodnych gatunków drewna lub drewna połączonego z elementami drewnopochodnymi.

Ich wierzchnią powłokę może chronić 5-7 warstewek lakieru, olej bądź winyl. Panele laminowane najczęściej są zbudowane z trzech warstewek z surowców drewnopochodnych a także sztucznych tworzyw.