Jakie zabawki dla dziecka wybierać?

Zabawki musi mieć już kilkutygodniowy bobas. Rozwijają, bawią, uczą. Lecz mogą być także powodem kłopotów. Jak kupować zabawki dla dzidziusia, ażeby były one dla niego w pełni bezpieczne?
Sporo się pisze o tym, iż swoje zabawki musi mieć już nawet kilkutygodniowe dziecko.

perspektywa - dom

Autor: Chris Wolcott
Źródło: http://www.flickr.com
Nie służą one , jak kiedyś, jedynie do zabawy. Dzięki zabawkom niemowlę prędzej poznaje świat, uczy się nowych kształtów, Kolorów i dźwięków. Z tej przyczyny dzisiejsi rodziciele albo dziadkowie nie będą mieć wyrzutów sumienia, kiedy nabywają maluchowi następne grzechotki, przytulanki bądź (styro-papa.pl) układanki – wszak to wszystko po to, aby dzieciątko harmonijnie się rozwijało.
Które zabawki kupować oseskom? Zabawki dla osesków muszą być w kontrastowych (np. czarno-białe) albo mocnych kolorach – czerwonym, żółtym, zielonym. Sprawdzą się takie, na których silnie zaakcentowano twarze, przykładowo klocki z naszkicowanymi oczami czy też ustami, dlatego że maluszki skupiają wzrok właśnie na takich fragmentach. Blisko 3 miesiąca życia, kiedy dziecko zaczyna rozumieć świat nie jedynie wzrokiem, ale również poprzez dotyk, powinniśmy kupować mu zabawki o urozmaiconej fakturze, na przykład pofałdowanej bądź – więcej w tym serwisie – chropowatej. Potem, blisko 5.–6. miesiąca, gdy dzidziuś potrafi już chwytać przeróżne przedmioty, atrakcyjne staną się dla niego zabaweczki wydające rozmaitego typu brzmienia po ściśnięciu ich bądź potrząśnięciu. Starannie obejrzyj zabawkę.

Skontroluj z jakiego surowca jest wykonana i czy bez trudu da się ją wyprać bądź wyczyścić, czy nie ma ostrych krawędzi, jakie mogłyby skaleczyć dzieciątko, czy też wąskich, sterczących elementów, jakimi brzdąc mógłby wykłóć sobie oczy, czy producent zaznaczył, iż zabawka ma nieodzowne atesty.