Szacowana kwota garażu murowanego – na co dokładnie zwrócić spojrzenie, aby była jak najmniejsza?

Przy budowie garażu dobrze jest mieć świadomość, że najbardziej standardowa kwota to obecnie 1 tys. za metr kwadratowy no i w taki sposób trzeba na samym jego początku po przyjmować, zanim podejmiemy się wynajęcia firmy do tego zadania.

Kraków - rynek
Jak to się jednak okazuje, istnieje bardzo wiele czynników, które mają możliwość zawyżyć tę konkretną sumę, jednak również ją obniżyć. Dzisiaj opowiemy o tych konkretnych czynnikach i o tym, dlaczego w rzeczywistości warto zwrócić na nie uwagę, nim wyłożymy pieniądze, których nie posiadamy lub wcale nie musimy wydać.
dom - panorama

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku zaznaczmy, iż nasz temat będzie obejmował przede wszystkim koszt budowy garażu murowanego, który jeśli dobrze się po przyglądać cenom, nie należy do tych najbardziej tanich, w zasadzie odnajdując się zaraz w pierwszej trójeczce tych najbardziej drogich. Z jakiego powodu? Starczy przyjrzeć się materiałom bardziej tanim, a od razu się domyślimy, albowiem pośród nich jest blacha, blacha (zapraszamy serdecznie) tynkowana, konstrukcja szkieletowa i beton.

Jeśli stworzony tutaj artykuł zajął Cię i pragniesz więcej, to z pewnością spodoba Ci się link do witryny wiertarki wielowrzecionowe, gdzie wyszukasz sporo wątków.

Pomimo jednak dosyć drogiego materiału, nasz murowany garaż w ogóle nie musi wynieść nas tak bardzo dużo, jak sądzimy. Przede wszystkim od jego kwoty – co posiada się w wypadku każdego typu garażu – zależny jest rodzaj użytej w nim posadzki, rodzaju dachu (blacha czy też dachówka), rodzaju okien, czy rodzaju bramy (która naprawdę może wynieść niewiarygodnie dużo albo bardzo mało). Sam kształt garażu także ma znaczenie.

Warto wiedzieć, iż dużo też zależy od naszego własnego zaangażowania w projekt – samodzielne rozplanowanie garażu, może wynieść nas (patrząc na wspomniany na samym początku pułap 1 tysiąca złotych) nawet o całe 10% mniej aniżeli normalnie. Jeżeli jednakże się na tym nie znamy i zamówimy kompleksową usługę, cena może wynieść nawet i 30% więcej.