Jakiego rodzaju cechy ma szkło hartowane i co się z niego produkuje?

Do konstrukcji mnóstwa elementów, jakie są wyposażeniem naszego domu można stosować nawet szkło. Nie powinno jednak być ono zwykłe, zdecydowanie lepiej jest użyć tzw.

szyby hartowane

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: http://212.18.11.102/downloads/pol/press/LD_Dobre_budowanie_z_Xella_cz2_-_04-2008.pdf

szkło bezpieczne. W tym czasie podczas jego pęknięcia nie rozpada się ono na wiele części o ostrych oraz nieregularnych brzegach.
Wymienione typy bezpiecznego szkła to szkło zbrojone, klejone albo szkło hartowane. Jest ono parę razy w większym stopniu solidne i w razie jego pęknięcia tworzy części o gładkich brzegach. Z tego rodzaju szkła mogą być produkowane nie tylko szyby hartowane (sprawdź również szklarz wrocław), ale także podłogi, ścianki działowe czy też nawet całe elewacje budynków. Cena tego typu szkła jest oczywiście odpowiednio większa, jednak często naprawdę powinno się traktować jego kupno jako inwestycję. Cykl tworzenia takiego typu szkła powoduje, że jest ono niezwykle wytrzymałe na duże naprężenia oraz małe i duże temperatury. Ma znaczną odporność na zginanie (120N/m2) i na ściskanie (ok. 700N/m2). Najczęściej jest produkowane o grubości ok. 10mm.
Ze względu na swoje cechy, szkło (wypatrz promocje) hartowane jest często stosowane przez projektantów do tworzenia coraz to odważniejszych zamysłów. Sprawia to, że cechują się one awangardową wykwintnością. Niektóre części budowli mogą przykładowo mieć elementy ze szkła przyciemnionego, co w zasadzie rzecz biorąc sprawia niezwykle korzystne wrażenie.

Warto też wspomnieć, że na skutek wykorzystania wykonanych ze szkła elementów konstrukcyjnych można by uzyskać oszczędności na wykorzystaniu energii elektrycznej wymaganej do oświetlenia miejsc. Takie szkło kupuje się na długo, zatem inwestycja na pewno się opłaci.