Beton polerowany – cała prawda o tej technologii

Beton polerowany to posadzka z betonu poddana należytej mechanicznej obróbce – szlifowaniu i polerowaniu a także chemicznej – impregnacji.
Jest to technologia renowacyjna, jednak możemy w niej uzyskiwać również nowe posadzki z betonu, zarówno dekoracyjne, jak i przemysłowe.

O tym, że beton jest trwałym materiałem, ponadczasowym nie musimy nikogo przekonywać. Używali go już Starożytni Rzymianie. W Polsce z profesjonalnie zrealizowanymi posadzkami betonowymi mamy do czynienia od około 20 lat. A jako że podłogi to powierzchnie w największym stopniu narażone na zużywanie w każdym obiekcie, to i podłogi betonowe zrobione paręnaście albo parę lat temu wymagają już renowacji.
beton szlifowany

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie fabryki, jakie mają posadzki betonowe nadające się do wykonania betonu polerowanego są zakładami działającymi „w ruchu”. Nierzadko nie da się, poza sezonem urlopowym bądź świętami, wyłączyć chociażby część zakładu dla przeprowadzenia napraw podłóg na przykład w żywicznych technologiach. Tymczasem można wykonać beton (wiercenie w betonie cennik) szlifowany. Pola robocze – miejsca w których wykonywana jest renowacja kompetentny wykonawca łatwo połączy bez dostrzegalnego znaku. W miejsce bezbarwnej, matowej, poplamionej posadzki Inwestor otrzymuje beton (kliknij tutaj) polerowany, który w swoim wyglądzie jest dystyngowany, połyskujący przypominający kamień naturalny.

I ten widok odbijających się w podłodze regałów z towarem, czy maszyn produkcyjnych – każdemu kto zauważa to po raz pierwszy, z reguły na sekundę zapiera dech w piersi. Trudno to opowiedzieć, trzeba to ujrzeć.