Elewacja domu ze styropianu – w jaki sposób zrobić?

Docieplenie jednorodzinnego budynku to nie jedynie obowiązek właściciela nieruchomości, ale to przede wszystkim jego wygoda i oszczędności, jakie będą pomału uzyskiwane, dzięki mniejszemu zużyciu ciepła.
Nim zdecydujemy się na jakąkolwiek elewację domku, zanim położymy tynk, przygotujmy dom na przyszłe chłody, jakie spowodują, iż ciepło z naszego domu będzie ulatywać, a nas narażać na koszta powiązane z dogrzewaniem.

Wystarczy docieplić dom, a już eliminujemy te straty.
Jakie istnieją metody docieplania budynków? Różne. Idzie przede wszystkim o surowiec dociepleniowy, który wykorzystujemy do zabezpieczenia domu. Ocieplać można styropianem, wełną mineralną a także polistyrenem ekstrudowanym. Najbardziej popularną formą docieplania jest docieplenie za pomocą styropianu.
Salon, drzwi wewnętrzne BIANCO

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Jak wykonać elewację ze styropianu? Praca ta podzielona musi być na kilka kroków jak też wymaga właściwych warunków. Izolacja domku za pomocą styropianu polega na przytwierdzaniu styropianowych płyt do murów domu z pomocą kleju i kołków mocujących. Takie prace możemy wykonywać jedynie w ściśle określonych atmosferycznych warunkach. Temperatura powinna być dodatnia, minimalna optymalna temperatura to +5, z kolei nie powinna ona przewyższać temperatury +25. Pierwszym krokiem jest przygotowanie powierzchni. Ściana powinna być doskonale gładka oraz czysta. Wszelkie niedoskonałości powinny być wyrównane, a ubytki oraz dziury należycie uzupełnione i zaklejone.

Kiedy ściana (www.creoconcept.pl/) zostanie wygładzona należy oczyścić ją z pyłów a także brudu, resztek farby. W następnej kolejności należy położyć podłoże – nawierzchnia ekologiczna gruntujące, które poprawia przyleganie izolacji. Dopiero na w taki sposób przygotowanej powierzchni można zacząć roboty.