Malowanie mieszkania wydaje się być stosunkowo łatwe, ale musimy osłonić wszystkie domowe sprzęty

Remont domu z reguły nigdy nie kojarzy się miło. Prawda, chcemy odnowić aranżację własnego domu, ale odstraszają nas kurz, bałagan oraz koszty.

dekoracja

Autor: Bruk-Bet®.
Źródło: Bruk-Bet®.
Jesteśmy jednak w stanie uchronić meble i urządzenia przed farbą oraz pyłem.
Jakie wybrać ściany do domu

Autor: ES Polska
Źródło: ES Polska

Najprostszą sprawą, którą można zrobić, by totalnie odnowić wygląd swego mieszkania, to przemalowanie go. Jeżeli nie mamy zamiaru szaleć, to po prostu można odświeżyć ściany identycznym kolorem. Jeżeli pragniemy całkowicie zmienić design, to możemy kupić zupełnie inny kolor. Jeśli jednak nie chcemy tracić zbyt wiele pieniędzy, to powinniśmy pamiętać, by nowa farba (zobacz: farby na kafelki) była dopasowana do mebli i dodatków – wówczas nie będziemy musieli ich wymieniać na nowe. Przyjemnie maluje się ściany w gołych mieszkaniach, czyli w takich, w których jeszcze nikt nie mieszka. Jednak, jeżeli już żyjemy w danym miejscu i mamy tam wszystkie meble, urządzenia, płyty i ciuchy, to będziemy zobligowani jakoś okryć wszystkie rzeczy, aby się nie zakurzyły i nie ubrudziły farbą. Najkorzystniejsza wydaje się być wówczas folia malarska gruba. Nie przepuszcza ona farby oraz cząsteczek kurzu. Dzięki polietylenowi, który jest używany w czasie wytwarzania, folia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że przykładowo farba nie przecieknie na deski podłogowe. Zabezpieczymy w ten sposób także drzwi oraz okna.

Folia pozwoli nam uniknąć mnóstwa nerwów oraz uciążliwego sprzątania po malowaniu, gdy musielibyśmy zdrapywać zaschniętą farbę na przykład z framugi.