Budowanie domu – w jaki sposób łatwo obliczyć tego koszt, bez konsultacji z jakimś specjalistą?

Bardzo wielu z nas w którymkolwiek momencie życia rozmyśla nad zakupieniem autentycznego domu, by „uciec” od nadmiernego zgiełku miasta albo po prostu po to, by mieć możliwość prowadzić spokojniejsze życie.

Niewiarygodnie wiele takich osób odkupuje dom – zalecamy tą stronę – od kogoś innego, jednak jak to się okazuje bardzo często takiego typu domy nie dość, że są bardzo kosztowne, to jeszcze po jego zakupie bardzo często się okazuje, że naprawy wyniosą nas nawet i drugie tyle.
Mechanik

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę dom kupiony od kogoś innego zawsze przypomina prawdziwego „kota w worku”. Z tego powodu właśnie niewiarygodnie wiele osób decyduje się na całkowicie coś innego, a dokładnie na zbudowanie swojego domu od podstaw. Wbrew pozorom budowanie całego domu nie jest zmuszone wynieść nas całe setki tysięcy – w rzeczywistości w wielu wypadkach takie zbudowanie domu od samych podstaw ma możliwość wynieść nas znacznie mniej niż zakup już gotowego. Dlaczego tak jest? Otóż ludzie którzy sprzedają swój dom – odkryj stronę -, przekazują go naszym osobom już całkowicie gotowego, ale przy okazji oddają go nam także ze swoimi wspomnieniami. Niewiarygodnie sporo osób wystawiających dom do sprzedania patrzy na niego nie tylko pod względem technicznym, lecz również pod względem typowo emocjonalnym, co powoduje, że bardzo wiele „ruder” jest bardziej drogich niż te o wiele bardziej zadbane domy. Wiele także zależy od jego lokalizacji. Tymczasem postawienie domu nie niesie za sobą żadnych tego rodzaju emocji, albowiem owe miejsce nie ma jeszcze swojej osobistej historii i pozostaje nam sam jego stan techniczny.

W środku sieci znajdziemy bardzo wiele podpowiedzi, w jaki sposób po obliczać koszt takiego domostwa od samych podstaw – wszystko jest zależne od tego, ile pragniemy wydać i jak duży ma być nasz nowy dom.