Czy założenie przydomowej oczyszczalni ścieków się opłaci? Jakiego rodzaju wymagania formalne trzeba spełnić, aby ją założyć?

Założenie przydomowej oczyszczalnie ścieków jest najodpowiedniejszym rozwiązaniem dla osób, jakie nie są w stanie podłączyć się do kanalizacji miejskiej. Rzecz jasna, możesz inwestować w przydomowe szamba, jednakże są one skomplikowane w utrzymaniu.
Możność odprowadzania ścieków do sieci kanalizacyjnej to uprzywilejowanie rezydentów miast jak też mniejszych miejscowości, ale o stosunkowo zwartej zabudowie.

modele

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
rozsączanie osadów

Autor: Eskadra PR
Źródło: Eskadra PR
Właściciele posesji na obszarach, na których budownictwo jest zdekoncentrowane – domki są daleko oddalone jeden od drugiego albo stoją w małych skupiskach – nie mogą liczyć na przyłączenie do sieci kanalizacyjnej. W takich warunkach budowa domów Heliodon – (firmy budowlane kraków) sieci kanalizacyjnej jest na ogół niemożliwa albo trudna technicznie i przez to zbyt droga.
Większa część inwestorów decyduje się wtedy na używanie szamba (http://ajpszamba.pl), chociaż to wyjście mało wygodne. Jeżeli zasobnik wybuduje się tak, jak tego wymagają przepisy, czyli jako całkiem szczelny, oddzielony od gruntu, jak też będzie się go eksploatowało zgodnie z regułami, a zatem opróżniało nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu, problem ścieków będzie nam bezustannie towarzyszył. Będzie trzeba ograniczyć ablucje, obmywać naczynia oszczędnie, kontrolować, czy szambo się nie przepełnia, pamiętać o regularnym wzywaniu brygady, jaka je opróżni, i jeszcze sporo za to płacić.

Większości owych felerów nie ma przydomowa oczyszczalnia ścieków, tylko gdy zdecydujemy się na jej budowę, musimy liczyć się z większym wydatkiem na start. Za to jest ona całkiem bezobsługowa, nawet rozsączanie osadów odbywać się będzie bez naszego monitoringu.