Co ułatwia układanie klinów styropianowych na połaci dachowej?

Wiele osób sądzi, że wykonywanie robót budowlanych jest najprostszą czynnością na świecie. W rzeczywistości jednak nie jest to niestety faktem. Duża część elementów budowlanych ma swoje przeróżne odmiany, jakie często są zbudowane z różnorodnych surowców.

klient - fotos

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com

kliny styropianowe

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet tych, jakie nie kojarzą się z trwałością.
Dobrym przykładem takiego rodzaju materiału jest styropian, który w przemyśle budowlanym posiada szerokie zastosowanie. Jest on wykorzystywany m.in. do ocieplania ścian budynków czy też przy budowie oraz konserwowaniu elementów zlokalizowanych na dachu. Tego typu właśnie jest główne zastosowanie takich elementów jak kliny styropianowe – sprawdź informacje -. Zapobiegają one m.in. przełamywaniu się papy w czasie obróbki kominów czy świetlików dachowych. Produkowane są one w wersjach oklejonych oraz nie oklejonych przy pomocy papy podkładowej. Tego typu izokliny wytwarzane są zazwyczaj w rozmiarze 5×5 oraz 10×10 cm, lecz na rynku dostępne są również odmienne wymiary.
budowa domu

Autor: Bondex
Źródło: Bondex
Opisywane kliny styropianowe montowane są również na narożach budynków jeszcze przed zamontowaniem papy ( www.styro-papa.pl/pl/papy-podkladowe/ ) termozgrzewalnej. Jest to niezwykle tani, lecz i bardzo użyteczny element konstrukcyjny. Można by go kupić w cenie jedynie paru złotych. Przykładowo 1 klin o rozmiarze 1x1m oraz spadku 2% (2cm/4cm) kosztuje tylko 5 złotych. Są one produkowane w klasach np. 040, 038, 036 albo innych. Każdy taki klin ma umieszczone swoje rozmiary, co niezwykle usprawnia prace budowlane. Przyspiesza to też właściwe ułożenie na dachu. Towar jest dostępny we wszystkich dobrych hurtowniach budowlanych oraz w internecie.

Styropian spadkowy można by również użyć do wyprofilowania dachów. Surowiec ten przedstawia doskonałą izolację termiczną. Wykorzystywany jest ponadto w celu odwodnienia wspomnianych połaci dachowych albo tarasów.